Прокурор: міліція має стріляти у провокаторів "без вагань"

Міліція Копирайт изображения Getty

Міліція має законне право використовувати зброю у випадку, якщо провокатори вдаватимуться до силових дій - про це йдеться у зверненні прокурора Києва Миколи Герасим'юка.

"Якщо законом "Про міліцію" передбачене право використовувати зброю та спецзасоби, міліція повинна їх використовувати без вагань. Це позиція і в.о. генерального прокурора, і моя. Більше того – це вимога Закону", - заявив прокурор.

Документ з'явився напередодні 9 травня, на коли, за інформацією РНБО, у сімох областях України заплановані акції сепаратистів. У переліку місць можливих провокацій є й Київ, зазначив прокурор.

"Такі акції створюють загрозу для суверенітету держави, інспіровані ззовні, не мають жодної конструктивної складової, націлені виключно на дестабілізацію громадського порядку та зрив виборчого процесу", - вважає пан Герасим'юк.

"Ми повинні зробити висновки з подій у Одесі. Правоохоронні органи не повинні чекати, коли озброєні провокатори почнуть з-за спин правоохоронців стріляти на ураження у мирних громадян", - додав він.

Прокурор також сказав, що плани дестабілізації, цілком вірогідно, вже написані, їх починають реалізовувати, і міліція у такій ситуації повинна діяти на випередження.

Можливі провокації

У міліції також наголосили, що правоохоронці застосовуватимуть зброю проти усіх, хто атакуватиме підрозділи антитерористичної операції, яку влада Києва продовжує на Сході.

На сайті міністерства внутрішніх справ повідомили, вночі нападники обстріляли блокпост поблизу Слов'янська, однак у відповідь їхні автомобілі знищили пострілами із гранатометів.

"По всякому, хто відкриває вогонь по позиціях підрозділів АТО, буде відкритий повторний вогонь на ураження без попереджень і коливань",- йдеться у повідомленні МВС.

За офіційними даними, станом на середу у Слов'янську вбили вісьмох українських силовиків, 16 госпіталізували із пораненнями. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також раніше повідомляв, що внаслідок сутичок поблизу міста загинули приблизно 30 сепаратистів.

Підтвердити ці дані з незалежних джерел поки що неможливо.

Українські війська продовжують оточувати Слов'янськ.

Ситуація залишається напруженою і в Одесі, де минулими вихідними спалахнули сутички між проросійським та проукраїнськими демонстрантами. Внаслідок цього загинули понад 40 людей.

Через імовірність терактів, про яку раніше попередило керівництво СБУ, та через ситуацію в державі загалом, у більшості регіонів України скасували масштабне святкування Дня Перемоги.

Це стосується Одеси, Харкова, Запоріжжя та Києва, хоча у столиці комуністи та Партія регіонів готують масові акції.

Десятки святкових заходів, у тому числі й марші та паради, заплановані також і в інших містах, зокрема у Миколаєві, Херсоні, Дніпропетровську та Кривому Розі.

Новини на цю ж тему