На Сході вирішили не переносити "референдум"

Донецьк Копирайт изображения Reuters
Image caption Активісти кажуть, що готові до проведення "референдуму" вже цієї неділі

"Народні ради" самопроголошених Донецької та Луганської народних республік у четвер вирішили не переносити дату проведення "референдуму" про статус цих республік з 11 травня.

Перенести "референдум" для створення умов для діалогу з Києвом напередодні закликав ініціаторів цього заходу президент Росії Володимир Путін.

Українська влада заявляла, що будь-яке рішення ініціаторів "референдуму" не зупинить антитерористичну операцію у східних регіонах держави.

Учасники "народної ради" Донецької народної республіки (ДНР), яка проходила у будівлі захопленої Донецької ОДА, зазначили, що з повагою ставляться до президента Росії, однак вже не можуть зупинити процес організації опитування, повідомляє РБК-Україна.

При цьому учасники зібрання висловили подяку пану Путіну за те, що він "розніс звістку про референдум у всі куточки світу".

Повідомляється, що рішення "народної ради" ДНР було ухвалено одноголосно.

"Люди звикли розраховувати лише на себе. Одразу після заяви Володимира Путіна наші активісти отримали сотні, тисячі дзвінків та повідомлень з проханням не переносити референдум і заявами, що готові своїми тілами захищати його проведення", - заявив в інтерв’ю ВВС один з лідерів ДНР Сергій Циплаков.

Водночас агенція Інтерфакс-Україна повідомила, що "народна рада" самопроголошеної Луганської народної республіки також одноголосно вирішила провести "референдум про незалежність Луганської області" 11 травня.

Раніше самопроголошений "народний губернатор" Луганської області Валерій Болотов заявив, що рішення про можливий перенос дату "референдуму" представники південного-східних областей України ухвалюватимуть спільно.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Активісти не зважили на прохання Володимира Путіна перенести дату невизнаного Києвом "референдуму"

А президія Луганської обласної ради оприлюднила на сайті органу свою заяву, у котрій закликала відкласти президентські вибори та провести референдум про статус області "у відповідності з вимогами, ухваленими на зборах територіальних громад нашої області".

У четвер Генеральна прокуратура України звернулася з приводу цієї заяви до Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання дій луганських чиновників протиправними.

"Жодного референдуму"

Офіційний Київ наполягає, що "референдум", який планують провести проросійські активісти 11 травня, нелегітимний.

Секретар РНБО Андрій Парубій заявив, що жодні рішення ініціаторів "референдуму" щодо можливого переносу його дати не вплинуть на проведення антитерористичної операції у східних регіонах країни.

"Жодного референдуму українська держава не планувала. Жодного референдуму на території Донецької чи Луганської області не готується і не може бути проведено. Немає жодного механізму проведення будь-якого референдуму. Тому неможливо перенести або скасувати те, чого насправді не існує", – заявив він.

Пан Парубій назвав "референдум" "політичною аферою, політичною акцією, яка була проголошена винятково з пропагандистською метою" та координувалась з боку Росії.

Речниця Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон Майя Кочьянчич заявила в четвер, що "референдум" 11 травня є незаконним і призведе до подальшої ескалації напруженості в Україні.

"Коли ми говоримо про цей "референдум", ми вважаємо, що він не повинен бути проведеним, оскільки ЄС підтримує територіальну цілісність та суверенітет України", - заявила вона, закликавши до негайного виконання раніше досягнених у Женеві домовленостей.

Новини на цю ж тему