"Ополченці" Слов'янська показали звільненого Губарєва

Павло Губарєв Копирайт изображения AP
Image caption Павло Губарєв був затриманий 6 березня в Донецьку

Так званий "народний губернатор" Донеччини Павло Губарєв, якого сепаратисти обміняли на трьох бійців спецпідрозділу СБУ "Альфа", покинув Слов'янськ і ймовірно, вже прямує До Донецька.

Про це ВВС повідомила речниця "народного ополчення" Слов'янська Стелла Хорошева.

Раніше пан Губарєв перебував у штабі "самооборони" Слов'янська, і російські журналісти могли його побачити після звільнення.

Напередодні СБУ прозвітувала про звільнення шляхом обміну захоплених в полон трьох співробітників свого спецпідрозділу "Альфа". Однак інформацію про те, що заручників обміняли на Губарєва там коментувати відмовляються.

Про факт обміну розповів так званий "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов.

"Дійсно, Павла звільнили. Ми обміняли трьох співробітників СБУ на трьох наших прихильників, в тому числі вдалося і Павла звільнити", - сказав він агенції "Інтерфакс".

Звільнені бійці "Альфи", як кажуть у відомстві, зараз перебувають у безпечному місці, однак про їхній стан нічого не повідомляється.

Заручники

Бійці "Альфи" були взяті у полон сепаратистами 26 квітня по дорозі в Горлівку і утримувалися у Слов'янську. Як повідомила тоді СБУ, вони "виконували завдання із затримання громадянина РФ", коли на них напали зі зброєю і захопили.

Командувач проросійських сил у Слов'янську Ігор Стрєлков показав заручників журналістам - зв'язаних і закривавлених чоловіків, з яких зняли штани і взуття. Їхні голови були замотані скотчем.

Як сказав Стрєлков, офіцерів хочуть обміняють на заарештованих проросійських активістів.

Павло Губарєв був проголошений "народним губернатором" Донецької області на мітингу проросійських активістів у Донецьку 1 березня. Він і його прихильники вимагали від місцевої влади зокрема провести референдум про статус області.

Його затримали 6 березня в Донецьку, звинувативши серед іншого у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та у діях, спрямованих на повалення конституційного ладу в країні.

Представники донецьких сепаратистів закликали українську владу припинити захоплення їхніх прибічників, а інакше погрожують і далі захоплювати в полон силовиків.

"Ми розраховуємо, що надалі практика викрадення жителів Донбасу з боку київської хунти буде припинена. В іншому випадку, ми будемо змушені реагувати адекватно і брати нових військовополонених української армії і київських спецслужб", - йдеться у повідомленні так званого "Штабу народного ополчення Донбасу" на сторінці Павла Губарєва у Facebook.