Президентських виборів на Донбасі не буде - представник ДНР

Копирайт изображения Getty
Image caption Голова Центрвиборчокому ДНР каже, що за його діяльність йому загрожує 15 років в'язниці

Сепаратисти контролюють виборчкоми на Донбасі, а тому президентських виборів 25 травня тут не буде, заявляють у самопроголошеній Донецькій народній республіці.

Таку позицію озвучив в суботу на прес-конференції голова Центрвиборчкому ДНР Роман Лягін, повідомляє кореспондент BBC Україна.

Також він розповів про підготовку до "референдуму" про статус регіону, призначеного на 11 травня, який Київ вважає нелегітимним.

Раніше донецький губернатор Сергій Тарута заявляв, що Київ не втратив контроль над Донбасом.

"Повне розуміння з владою"

"Ми контролюємо 22 тервиборчкоми до президентських виборів, тому виборів на Донбасі не буде", - заявив Лягін на прес-конференції, яка проходить у приміщенні Донецької облдержадміністрації, захопленої сепаратистами.

Натомість повним ходом іде підготовка до "референдуму" про статус регіону, який має відбутися вже в неділю.

За словами сепаратиста, проросійських активістів підтримує місцева міліція, а місцева влада - не заважає готуватися до заходу. "У нас є повне розуміння з владою, яка не заважає референдуму. Дільниці будуть у школах. Це стосується всіх міст Донецької області", - сказав Лягін.

А от силу, яка раніше вважалася господарем Донбасу - Партію регіонів - активіст назвав "партією зрадників" і заявив, що вона "не представляє Донбас".

Image caption Отакі білборди можна побачити у Донецьку

Як виглядатиме "референдум"?

За словами Лягіна, сепаратисти сформували вже 53 територіальні комісії для проведення референдуму.

О 8 ранку в неділю на Донбасі відкриються 1527 дільниць, стверджують у ДНР, і працюватимуть вони до 22.00.

Водночас Лягін зміг повідомили журналістам адреси лише двох дільниць, що змусило журналістів сумніватися в тому, що всі вони справді існують. Утім, пізніше Донецька ОДА попередила, що на 10 травня готується збройне захоплення десятків шкіл у всіх районах Донецька, тож до ранку "дільниці" ще можуть з'явитися.

Організатори збираються використовувати списки виборців 2012 року.

На ньому не буде міжнародних спостерігачів - ніхто не захотів приїхати, кажуть у ДНР. А журналістів пускатимуть лише за акредитаціями ДНР - про таке розпорядження заявила кореспонденту BBC Україна директор однієї з донецьких шкіл.

Безпеку дільниць, за словами Лягіна, забезпечуватимуть "ентузіасти". Справа це небезпечна. "Мені за мою роботу загрожує 15 років в'язниці, як і всім членам комісій", - каже ДНРівець.

Image caption Урни до референдуму вже готові

Поки без виходу зі склади України

"Референдум" вважатимуть таким, що відбувся, за будь-якої явки.

Але, за словами представника ДНР, позитивний підсумок референдуму не означатиме автоматичного виходу зі складу України. Не збираються проводити 18 травня і референдум про приєднання до Росії, про що раніше анонсували.

Однак Лягін повідомив, що восени в регіоні можуть провести вибори до місцевих органів влади Донецької області, "а може - і губернатора".

Представник ДНР також прокоментував прохання Володимира Путіна перенести референдум.

"Якби ми його відклали, то ризикували би взагалі не провести. Але завдяки Путіну весь світ заговорив і знає про наш референдум", - заявив він журналістам.

Новини на цю ж тему