Керівники "Донецької народної республіки" попросилися в Росію

Пушилін Копирайт изображения AP

Керівництво так званої "Донецької народної республіки" оголосило про суверенітет "ДНР" і звернулося до Москви з проханням про включення до складу Росії.

Перед тим один з лідерів "ДПР" Денис Пушилін заявив, що референдуму про приєднання до Росії не буде. Раніше представники самопроголошеної влади Донбасу заявляли про можливість проведення такого заходу 18 травня.

"Ми, народ Донецької народної республіки, за результатами референдуму, проведеного 11 травня 2014, і ґрунтуючись на декларації про суверенітет ДНР, оголошуємо, що відтепер Донецька народна республіка є суверенною державою", - заявив на прес-конференції пан Пушілін.

"Просимо розглянути питання про входження Донецької народної республіки до складу Російської Федерації", - додав він.

За його словами, найвищим органом державної влади "ДНР" стане "Верховний рада", яка формуватиме уряд, а також "Рада безпеки".

Переговори з Києвом, який "дискредитував себе", тепер можливі тільки про обмін заручниками, додав пан Пушилін.

Він також сказав, що військовим в області запропонують або перейти на бік самопроголошеної влади, або покинути регіон.

Під час так званого "референдуму", який українська влада називає фарсом, жителям Донецької та Луганської областей пропонували висловитися з приводу "акту про проголошення державної самостійності" регіонів.

"Ахметов нас не фінансував"

Денис Пушилін також спростував заяви "самопроголошеного губернатора" Донецької області Павла Губарєва про те, що проросійських активістів фінансує мільярдер Ринат Ахметов.

"Ахметов нас не фінансував. Скоро він платитиме податки у наш бюджет", - заявив Денис Пушилін.

Раніше Павло Губарєв в інтерв'ю "Российской газете" заявив, що дві третини проросійських активістів на Донбасі були на утриманні у Ріната Ахметова.

Партія регіонів також спростувала заяви Павла Губарєва, назвавши його звинувачення на адресу пана Ахметова "безтактними", а самого Губарєва - "аферистом".

Вимоги ПР до влади

Правову оцінку так званого "референдуму" на Донбасі Партія регіонів давати відмовилась, оскільки, за словами партії, "після приходу до влади нинішнього уряду шляхом збройного перевороту слово "право" в нашій країні втратило будь-який сенс".

"Ми ще раз звертаємо увагу центральної влади на небажання мільйонів людей Південного Сходу мати щось спільне з нинішнім керівництвом країни і його курсом", - йдеться у заяві на офіційному сайті партії.

Збереження територіальної цілісності України, як вважають у партії, можливе лише "за повної децентралізації влади, при повазі до інтересів і гуманітарних цінностей кожного регіону".

Виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов назвав "референдум" на Донбасі фарсом і сказав, що він не матиме жодних юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності його організаторів.

Країни Заходу також не визнали те, що сепаратисти назвали референдумом.

Водночас у Росії заявили, що з повагою ставляться до цього волевиявлення.