Лідер Шотландії пояснить українцям слова про Путіна

Cалмонд
Image caption Салмонд каже, що його слова про Путіна вирвали з контексту

Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд запропонував представникам української діаспори зустріч після того, як британських українців обурила його опосередкована похвала на адресу російського президента Путіна.

Причиною невдоволення стало інтерв'ю Алекса Салмонда журналу GQ, в якому він назвав "гарною справою" те, що Путін "зумів відновити національну гордість росіян".

Ці слова обурили українців, які переживають за долю своєї дійсної чи історичної батьківщини через анексію Росією Криму і події в східних областях України.

Керівник української громади Михайло Остапко звернувся до пана Салмонда з листом, закликавши його вибачитися перед українцями.

У своїй відповіді панові Остапку перший міністр Шотландії висловив жаль у зв'язку з тим, що деякі його висловлювання "були вирвані з контексту", однак не вибачився, наголосивши: "Я дав ясно зрозуміти в інтерв'ю, що не схвалюю дії Росії".

"Я без вагань засудив російські дії в Україні, незаконну анексію Криму і невпинну підтримку Росією збройних ополченців на сході України", - заявив Алекс Салмонд.

"Запізніле пояснення"

"Шотландський уряд також регулярно виступав із засудженням позиції Росії з питань прав людини, свободи самовираження і гомосексуальності", - підкреслив перший міністр.

"Шотландський уряд цінує значний внесок української громади в Шотландії, і я буду дуже радий відвідати центр української громади, щоб зустрітися з вами й іншими її представниками", - заявив у своєму листі пан Салмонд.

Михайло Остапко назвав цей лист "трохи запізнілим поясненням", але вирішив прийняти пропозицію першого міністра.

"Ми попросили його принести публічні вибачення. Він цього не зробив", - заявив Михайло Остапко.

"Замість цього ми отримали стандартне, трохи запізніле пояснення, повне політичної риторики і мало дотичне до тієї проблеми, яку ми підняли у зв'язку з інтерв'ю в GQ: його похвали Путіну - архітекторові демонтажу нації України", - вказав він.

Пан Остапко також критично поставився до деяких кроків шотландського уряду у зв'язку з українською кризою і пообіцяв порушити ці питання на зустрічі з Алексом Салмондом.