США показали нові знімки російських військ біля України

гелікоптер Копирайт изображения Reuters

США опублікували свіжі фотографії, які, на думку військових експертів, свідчать про те, що Росія досі не відвела свої війська з 75-кілометрової зони біля кордону з Україною.

Тиждень тому президент Росії Володимир Путін оголосив, що російські війська відведені від російсько-українського кордону.

У відповідь на цю заяву у НАТО сказали, що не помітили будь-якого зменшення російського угруповання в прикордонній зоні.

Відтоді російські офіційні особи не коментували присутність в безпосередній близькості від України ударного угруповання, яке експерти НАТО оцінили в 40 тисяч людей.

Напередодні в офіційних Twitter-акаунтах Держдепартаменту та місії США при НАТО були розміщені два супутникових знімки, датовані 9 і 12 травня.

На першому з них, як повідомляє підпис до фото, видно близько 20 російських військових гелікоптерів на базі в Бєлгороді за 40 км від кордону з Україною.

Для порівняння наведено фотографії того ж місця 26 березня (там теж видно вертольоти і приблизно у тій самій кількості), а також 22 березня - на більш ранньому знімку вертольотів ще немає.

На другій добірці фотографій зображено місце дислокації російських військ під Ростовом-на-Дону, тобто в прикордонній 75-кілометровій зоні.

Підпис до цього знімка стверджує, що на ньому видно десятки російських броньованих машин - ймовірно, БТРів або БМП.

Їхня чисельність і розташування практично не змінилися від 23 березня. А ось знімок дворічної давнини - 23 липня 2012 року - показує на цьому місці практично чисте поле.

Копирайт изображения Digital Globe
Image caption Фрагмент публікації в Twitter Держдепу США: військовий аеродром під Бєлгородом
Копирайт изображения Digital Globe
Image caption Фрагмент публікації у Twitter Держдепу США: військова база під Ростовом-на-Дону

"40-тисячне угрупування"

Експерти НАТО не сумніваються, що ці війська не тільки виконують функцію залякування української влади, а й дійсно можуть бути в будь-який момент використані для військової інтервенції в Україну.

"Реальність така, що у Росії, як і раніше, залишається сорокатисячне армійське угрупування у повній бойовій готовності біля кордону з Україною, а також ще 25 тисяч військовослужбовців у Криму. Об'єкти, зафіксовані на свіжих фотографіях, - це машини механізованої піхоти, бронетранспортери і бойові вертольоти", - пояснив представник союзного командування операціями НАТО Мартін Дауні.

Полковник Дауні додав, що НАТО і далі пильно стежитиме за діями російських військових у прикордонній зоні.

Коли НАТО вперше у квітні опублікувало знімки російської армії біля кордонів з Україною, Москва спочатку оскаржувала їх достовірність, стверджуючи, що фотографії були зроблені минулого року.

На тих фото були відображені шість різних дислокацій російських військ, на яких було видно бойові вертольоти Мі-8 і Мі-24, різна бронетехніка, включно з танками, артилерію і літаками, зокрема винищувачами Су-30 і бомбардувальниками Су-24.