До Києва приїхали Фюле, Більдт і Сікорський

новини, Фюле Копирайт изображения AFP
Image caption Як очікується, пан Фюле візьме участь у святкуваннях дня Європи в Україні

Напередодні дня Європи Україну відвідує ціла низько європейських високопосадовців. До Києва прибули єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штафан Фюле та міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та Швеції Карл Більдт.

Як очікується, Штафан Фюле та Карл Більдт візьмуть участь у святкуваннях Дня Європи в Україні, що відбудуться в суботу 17 травня.

У п’ятницю єврокомісар з питань розширення та політики сусідства зустрічається зі спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський відвідує Україну для участі в засіданні Ради міністерств закордонних справ України та Польщі. Також він матиме зустрічі з в.о. глави МЗС України Андрієм Дещицею, та зі спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим.

Напередодні свого візиту до України пан Сікорський висловив побоювання, що Росія може окупувати не тільки українські території. Зокрема, він наголосив, що події в Україні – це завершення епохи "після холодної війни".

"Це кінець епохи, коли здавалося, що війна в Європі неможлива. Сьогодні ми живемо в Європі, в якій вперше після Другої світової війни одна європейська держава забрала територію в іншої європейської держави", – заявив міністр закордонних справ Польщі.

Міністр закордонних справ Швеції пан Карл Більдт, який також неодноразово критикував політику Росії щодо України, побуває у Києві та в Херсоні. Він дасть прес-брифінг в Українському кризовому медіа-центрі.

Воєнний стан на Донбасі

Візити європейських високопосадовців до України відбуваються на фоні нової ескалації конфлікту на сході країни.

Так званий "народний губернатор" Донецька Павло Губарєв оголосив перехід Донбасу на воєнний стан. Він заявив, що якщо Україна негайно не виведе війська і техніку з "території Донецької Народної Республіки", їх почнуть знищувати.

Національний банк призупинив роботу свого управління в Донецькій області через погрози сепаратистів.

Невідомі озброєні люди захопили окружну виборчу комісію в Красному Лучі Луганської області.

У суботу в Донецьку запланований черговий круглий стіл для врегулювання кризи, участь у якому мають взяти як українські, так і закордонні представники, якщо влада зробить цей захід безпечним.