Кримська влада заборонила татарам проводити жалобний мітинг

татари, новини Копирайт изображения UNIAN
Image caption Татарам заборонили вшановувати жертв депортації

Жалобний мітинг, присвячений Дню пам’яті жертв депортації кримських татар, потрапив під заборону разом з усіма масовими заходами в Криму аж до 6 червня.

Меджліс кримськотатарського народу збирається на термінове засідання у зв'язку з цим. Про це "Інтерфакс-Україна" повідомив заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов. Засідання має відбутися о 17 годині за київським часом.

Указ про заборону проведення у Криму всіх масових заходів до 6 червня видав так званий голова самопроголошеної Республіки Крим Сергій Аксьонов.

В указі говориться, що заходи забороняють "з метою усунення можливих провокацій з боку екстремістів, що мають можливість проникнути на територію Республіки Крим" з півдня та сходу України, і щоб уникнути зриву курортного сезону, повідомляє кореспондент ВВС Україна з Криму.

Місцевим органам влади пропонується відмінити всі масові заходи, проведення яких було заплановано в даний період.

На 17-18 травня були заплановані заходи, присвячені 70-им роковинам сталінської депортації кримських татар. Раніше влада Криму дозволили їх проводити. У Меджлісі кримськотатарського народу поки що не коментують указ.

Дозволили і заборонили

18 травня у Сімферополі кримські татари планували провести щорічний жалобний мітинг, присвячений Дню пам’яті жертв депортації кримських татар.

Цього року відзначатиметься 70-і роковини трагедії, яка забрала життя майже 40% цього народу.

Напередодні влада Криму дозволила татарам провести заходи з вшанування жертв депортації. Біля місця проведення мітингу, в якому традиційно брали участь десятки тисяч людей, правоохоронці планували встановити рамки металодетекторів.

Раніше Сергій Аксьонов заявляв, що побоюється провокацій через те, що представники української влади можуть дестабілізувати ситуацію 18 травня "шляхом проведення деструктивних акцій".

"Тому ми звичайно побоюємося різних провокацій, але не з боку кримських татар. Ми розуміємо, що вони не мають намірів зробити якісь дії, які дозволять загострити обстановку", - зазначив він.

Джемілєв під питанням

За кілька днів до траурної дати все ще невідомо, чи дозволять приїхати до Криму лідеру кримських татар, депутату Верховної Ради України Мустафі Джемілєву. Його з 2 травня не пускають на батьківщину, як він каже, за чиєюсь "усною вказівкою".

Багато кримських татар, які зустрічали пана Джемілєва 3 травня на кримському кордоні, оштрафували за "прорив кордону" на суми від 3 до 12 тисяч гривень.

ФСБ провела обшук у будинку члену Меджлісу Алі Хамзіна, який відповідає за зв’язки представницького органу із світом. Він вважає це продовженням тиску на національний рух.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров та його заступник Ахтем Чійгоз мають попередження від прокуратури Криму про "недопустимість екстремістської діяльності".