На круглому столі в Харкові представили проект "Меморандуму миру і злагоди"

новини, яценюк Копирайт изображения yatsenyuk.org.ua
Image caption Арсеній Яценюк заявив, що влада готова зробити все для єдності України.

На круглому столі національної єдності в Харкові представили проект "Меморандуму миру і злагоди".

В меморандумі закріплено зобов'язання провести конституційну реформу, яка б передбачала закріплення позаблокового статусу України.

Перший президент Леонід Кравчук, який був модератором зустрічі, заявив, що круглий стіл оцінює позитивно меморандум і звертається, щоб Верховна Рада його прийняла.

При цьому пан Кравчук заявив про необхідність доопрацювання документу. Леонід Кравчук анонсував, що наступний круглий стіл може відбутися в Черкасах.

Меморандум миру

"Меморандуму миру і злагоди" на круглому столі у Харкові зачитав депутат від Партії регіонів Вадим Новінський.

В меморандумі закріплено зобов'язання провести конституційну реформу, яка б передбачала закріплення позаблокового статусу України.

Документ містить заклики до всіх сторін конфлікту, "протягнути один одному руку для будівництва суверенної, єдиної України".

Крім того, в документі йдеться про те, що "участь в усіх політичних, економічних і міждержавних союзах можлива лише за результатами всенародного референдуму".

Також в Меморандумі пропонується ліквідувати обласні і районні адміністрації, ввести прямі вибори керівників регіонів жителями областей, запровадити місцеві референдуми.

Пропонується також ухвалити закон про амністію для громадян, які брали участь в акціях масового протесту останнім часом, окрім особливо тяжких злочинів проти життя і свободи людей.

Ще одним пунктом меморандуму пропонується закликати до роззброєння всі незаконні формування, встановлення правопорядку, припинення проведення АТО на південному сході України і повернення військовослужбовців, задіяних в АТО, до місць їх постійної дислокації.

Вимога припинити АТО

Під час круглого столу голова Луганської облради Валерій Голенко звернувся до представників влади з закликом припинити антитерористичну операцію на Сході.

Також пан Голенко заявив, що Україна має бути федеративною державою, бо "сьогодні децентралізація влади не зможе вирішити питання і заспокоїти людей".

На думку пана Голенка, щоб припинити протистояння, необхідне проведення федералізації країни і надання російській мові статусу державної.

"Або хоча б, щоб цей статус отримали два регіони Луганська і Донецька області….Не можна доводити до абхазького сценарію", - заявив голова Луганської облради.

За його словами, представники протестних рухів на сході України готові до переговорів, проте лише за умови припинення антитерористичної операції.

У той же час Леонід Кравчук заявив, що "з терористами ніхто ніколи переговори не веде, навіть Путін".

"Ви йдете у поводу у тероризму, тому що ви його боїтесь. Не бійтеся, візьміть владу у свої руки", - звернувшись, до представників місцевої влади, заявив Арсеній Яценюк.

Водночас, за словами Арсенія Яценюка, залишається можливість для амністії тих, хто не вчиняв злочинів і здасть зброю.

Другий круглий стіл

Зустріч у Харкові - це друга зустріч у форматі круглого столу національної єдності. Перший круглий стіл єдності пройшов 14 травня в Києві.

На зустрічі були присутні президент України (1994-2004) Леонід Кучма, представники Кабінету міністрів України: віце-прем'єр Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, віце-спікер Руслан Кошулинський, депутат Вадим Новінський, кандидат в президенти Михайло Добкін, представники місцевої влади, низка народних депутатів України, представники моніторингової місії ОБСЄ в Україні, зокрема голова місії Ертугрул Апакан, активісти Євромайдану та Антимайдану, громадські діячі, керівники релігійних організацій.

Готель "Харків-Палас", де проходила зустріч, пікетували люди з георгіївськими стрічками.