Україна наближається до "точки неповернення"- посадовець ООН

Копирайт изображения AP

Україна наближається до "точки неповернення" у конфлікті на сході країни, заявив ВВС помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Симонович після відвідин цього регіону.

Високопосадовець ООН сказав, що ситуація у східних областях України нагадує йому війну 1990-их в його рідній Хорватії.

Згідно з повідомленнями, сутички між урядовими військами та проросійськими сепаратистами на сході України продовжуються. За останні тижні внаслідок конфлікту загинули десятки людей.

У ніч на неділю під Слов'янськом бойовики напали на табір Національної гвардії України, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Внаслідок протистояння загинув один із сепаратистів та один був поранений, втрат серед українських військових, за даними пана Авакова, немає.

Сепаратисти відмовилися брати участь у миротворчих переговорах ініційованих Євросоюзом, які пройшли у Києві та Харкові.

Натомість у суботу "Донецька народна республіка" призначила своїм прем'єр-міністром Олександра Бородая, який заявив, що вони звертатимуться із проханням про приєднання до Росії.

Сепаратисти досі контролюють низку урядових будівель у Донецькій та Луганській областях.

На порозі війни

"Чого я справді боюся, так це те, що країна наближається до точки неповернення, якщо не будуть вжиті термінові та адекватні заходи", - заявив ВВС Іван Симонович.

Представник ООН каже, що вони задокументували численні випадки викрадення, тортур та вбивств на сході України.

І хоча порушення, за його словами, здійснюють обома сторонами конфлікту, переважно це роблять сепаратисти.

Він також висловив сподівання, що президентські вибори в Україні відбудуться, але водночас заявив, що їхнє проведення буде "надзвичайно складним".

"Я переконаний, що вікно можливостей ще існує і що ним треба скористатися", - сказав пан Симонович, зазначивши при цьому, що вікно це вже зачиняється.

Кореспондент ВВС в Донецьку каже, що обидві сторони конфлікту досі його лише поглиблюють.

Український уряд відмовляється вести переговори із озброєними сепаратистами, а самопроголошена влада регіону каже, що не вестиме переговорів, доки Київ не припинить "окупацію" сходу.