Міліція звітує, що в Одесі люди гинули від хлороформу

Одеса Копирайт изображения Reuters
Image caption Під час зіткнень в Одесі та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 людей

Правоохоронці заявили, що більшість людей в Одесі в Будинку профспілок загинули від випарів хлороформу.

МВС та СБУ у понеділок представили попередні дані розслідування трагедії в Одесі 2 травня, в якій загинули 48 осіб.

Керівник головного слідчого управління МВС Віталій Сакал повідомив, що розслідуванням трагедії займаються двісті слідчих з Одеської та Вінницької області.

За його даними, під час масових заворушень між ультрас клубів "Чорноморець" та "Металіст" з одного боку, та озброєних осіб - з іншого, травмовано 250 осіб, 48 загинули. З них від вогнепальних поранень померли шість людей, а десять – від падіння з висоти.

Згідно зі звітом силовиків, кримінальні справи відкриті за статтями про масові заворушення, вбивство та захоплення громадських споруд.

Пан Сакал озвучив кілька версій трагедії. Замовлення екстремістських груп для дестабілізації ситуації в області, діяльність керівників місцевої влади для дискредитації влади у Києві та неконтрольовані дії фанатів, радикально налаштованих провокаторів та бездіяльність міліції.

Найбільш вірогідною версією керівник головного слідчого управління МВС назвав провокацію.

Смерть від хлороформу

Окремо пан Сакал розповів про подробиці пожежі в Будинку профспілок Одеси, де загинули десятки людей.

За його даними, пожежа сталася через "коктейлі Молотова", як із самого Будинку профспілок – третього та четвертого поверхів, так з боку наметового містечка.

"Футбольні фанати на стадіон із запальними сумішами не йшли, у них були хіба що фаєри. Ці пляшки перебували в наметовому містечку та на першому поверсі Будинку профспілок ", - заявив Віталій Сакал.

Він вказує, що до фанатів запалювальні суміші потрапили після знесення наметового містечка.

"Є висновок експертизи, що у смітті в Будинку профспілок була виявлена речовина хлороформ", - повідомив пан Сакал.

Він розповів, що хлороформ використовують при проведенні хірургічних операцій, а звідки він взялася там – встановлює слідство.

"Вдихання парів хлороформу призводить до зупинки дихання. 32 людини загинули не від високої температури, а задихнулись. За висновком експерта – не стільки від диму, а від суміші хлороформу", - резюмував Віталій Сакал.

Щоб більш ретельно провести експертизу, міліція направила запит до посольства Ізраїлю надати спеціалістів для незалежної експертизи.

Участь політиків

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в організації подій 2 травня в Одесі активну участь брали місцеві політики та правоохоронці.

"Були допитані члени виборчих штабів кандидатів у мери Одеси", - заявив пан Аваков.

Віталій Сакал зауважив, що в оперативній розробці перебувають 22 підозрювані, яких або оголосять в розшук, або затримають.

Наразі арештовані 12 людей, п’ятьох суди помістили під домашній арешт, а ще двоє підозрюваних перебувають у лікарні.

"Протягом місяця будемо готові передавати матеріали справи до суду", - резюмував пан Сакал.

Глава СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що спецслужби фіксують участь у трагедії злочинної групи за участі представників влади.

"Небезпека з’являється кожного дня. Вчора на Куликовому полі в Одесі було не допущено скоєння терористичного акту. Планувався вибух і вбивство людей. Організатори затримані і доставлені до Києва", - заявив Валентин Наливайченко.