ДНР: Ахметов ігнорує інтереси мешканців Донбасу

ДНР Копирайт изображения AFP
Image caption Найбагатший мешканець Донбасу Рінат Ахметов назвав діяльність ДНР "геноцидом"

Член уряду самопроголошеної Донецької народної республіки Мирослав Руденко засудив звернення мільярдера Ріната Ахметова з закликом до трудових колективів Донбасу страйкувати проти дій сепаратистів.

"Виступ Ахметова не відповідає волевиявленню народу Донбасу. 11 травня жителі Донецької області вийшли на референдум і підтримали акт проголошення Донецької народної республіки", - заявив агенції "Інтерфакс" пан Руденко.

"Люди продемонстрували, що вони не підтримують єдину Україну", - додав він.

У той же час кореспондент "Інтерфаксу" з Донецька повідомляє, що біля стадіону "Донбас-арена" в центрі міста збираються учасники "Маршу миру", котрий організовує корпорація СКМ, власником якої є пан Ахметов.

Раніше кілька заходів під українськими прапорами у центрі Донецька завершувалися бійками, в тому числі, з загиблими.

Тим часом мер Донецька Анатолій Лук’янченко заявляє, що підприємства міста підтримали заклик пана Ахметова провести попереджувальний страйк у вівторок, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на місцеве видання "Остров".

За його словами, профспілки та трудові колективи місцевих підприємств подали заявку на проведення попереджувальної акції "Донбас без зброї".

Крім того, міський голова назвав "неприпустимими" залякування та шантаж місцевих мешканців у зв’язку з підготовкою до проведення президентських виборів.

Пан Лук’янченко висловив сподівання на те, що конфліктні питання з цього приводу вдасться вирішити у ході переговорів з керівництвом так званої ДНР.

Раніше керівники самопроголошеної "республіки" заявляли, що не визнають президентських виборів, призначених на 25 травня, та перешкоджатимуть їх проведенню на території регіону.

Заклик Ахметова

Напередодні увечері донецький бізнесмен Рінат Ахметов, котрого вважають найбагатшою людиною України, закликав усі трудові колективи Донбасу вийти у вівторок на попереджувальний страйк проти самопроголошеної "Донецької народної республіки".

"Нас не залякати нікому, в тому числі і тим, хто називає себе якоюсь Донецькою народною республікою. Скажіть мені, будь ласка, хто на Донбасі знає хоч одного представника цієї ДНР? Що вони зробили для нашого краю, які робочі місця створили? Ходити з автоматом містами Донбасу, це що - відстоювання прав донеччан перед центральною владою? Мародерствувати в містах і захоплювати мирних жителів - це що, боротьба за щастя нашого краю? Ні! Це боротьба проти жителів нашого краю. Це боротьба проти Донбасу. Це - геноцид Донбасу!", - наголосив він у заяві.

Раніше Рінат Ахметов заявив, що на Донбасі більшість підтримує єдність України. В той сам час його компанія також закликала київську владу припинити антитерористичну операцію у регіоні.

15 травня керівники великих підприємств Маріуполя, мер, виконувач обов'язків керівника міської міліції та лідер прибічників ДНР у місті підписали Меморандум про порядок і безпеку.