Луганські сепаратисти затримали студентів з Нігерії

Луганськ Копирайт изображения AFP
Image caption Проросійські активісти у Луганську оголосили "комендантську годину"

У Луганську бійці так званої "Об'єднаної aрмії Південного Сходу" затримали близько десятьох студентів із Нігерії.

Нігерійців затримали нібито за порушення "комендантської години". Їх утримували майже добу, але відпустили.

Захоплення сталося вночі проти неділі 18 травня. У той момент студенти одного з університетів Луганська перебували у ресторані в центрі міста.

Як передав кореспондент ВВС Україна із Луганська, до ресторану раптово увійшли декілька людей у камуфляжній формі та наказали африканцям вийти на вулицю.

Після того їх відвезли до будівлі СБУ, написала у Facebook Юлія Красильникова, яка була свідком інциденту.

Передають також, що бійці ОАПС відібрали у затриманих телефони, документи та особисті речі, але після звільнення речі повернули.

"Комендантська година"

"Начальник контррозвідки" самопроголошеної "Луганської народної республіки" Володимир Громов заявив, що нігерійських студентів затримали, бо вони нібито були п'яні, а в декого були наркотики. Він також завив, що затриманих перед звільненням нагодували.

В ОАПС заявили, що не мають наміру звертатися до міліції щодо нібито порушень правопорядку з боку нігерійців. Водночас у луганській міліції ВВС Україна повідомили, що звернень від студентів із Нігерії також не отримували.

Луганське обласне управління СБУ 6 квітня захопили проросійські активісти. Вони заволоділи зброєю, яку там зберігали, заявили, що є бійцями "Об'єднаної армії Південного Сходу", й оголосили про створення "Луганської народної республіки".

Їхній лідер Валерій Болотов 3 травня впровадив на території Луганської області "комендантську годину" - з 23:00 до 6:00. Відтоді вулиці Луганська патрулюють бійці ОАПС, а всіх, хто на їхній погляд є порушником, затримують та супроводжують до будівлі СБУ.