Путін приїхав до Китаю поглиблювати співпрацю

Лідери Китаю та Росії Копирайт изображения AFP

Президент Росії Володимир Путін прибув із державним візитом до Китаю напередодні саміту, на якому обидві країни сподіваються поглибити зв'язки.

Як передає державна новинна агенція Сіньхуа, обидві країни, за очікуваннями, зроблять значні заяви та підпишуть суттєві домовленості.

Лідери обох країн також дадуть старт військовим навчанням за участю флотів.

Саміт відбувається на тлі критики, яка лунає на адресу і Росії, і Китаю. Москві докоряють її політикою щодо України, а Китаю - щодо суперечки у Південно-Китайському морі із В'єтнамом.

Нинішній візит Володимира Путіна до сусідньої країни - перший відтоді, як до влади прийшов Сі Цзиньпін.

В інтерв'ю китайським ЗМІ ще до приїзду пан Путін назвав Китай "надійним другом Росії" та заявив, що дві країни досягли нового етапу у їхніх двосторонніх та військових відносинах.

Китай є найбільшим торговельним партнером Росії. У 2013 році обсяг двосторонньої торгівлі сягав 90 мільярдів доларів. І обидві країни сподіваються збільшити цей обсяг до 200 мільярдів до кінця десятиріччя.

Крім того, наголошує кореспондент ВВС, Росія сподівається укласти з Китаєм енергетичну угоду, щоби продавати свій газ Пекіну у той час, коли Москва переживає складний період у відносинах з Євросоюзом.

Утім, Китай може скористатися нагодою, щоби виторгувати собі якнайвигідніші умови.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів