"Родіна" відкидає звинувачення МВС у причетності до заворушень в Одесі

В Одесі 2 травня загинули понад 40 осіб Копирайт изображения AFP
Image caption В Одесі 2 травня загинули понад 40 осіб

У слідства є достатньо доказів причетності до організації масових заворушень в Одесі 2 травня деяких політичних сил, заявив радник міністра внутрішніх справ Станіслав Речинський.

За словами пана Речинського, масові заворушення 2 травня в Одесі були сплановані та організовані.

Серед підозрюваних у причетності в МВС назвали депутатів міськради від партії "Родіна". Один з них, Сергій Бовбалан в коментарі ВВС Україна категорично спростував причетність до заворушень.

Заяви МВС пан Бовбалан назвав "брехнею" та "фальсифікацією".

"Умисно сплановані"

"Слідством уже встановлено що масові заворушення в Одесі були організовані та умисно сплановані", - сказано в повідомленні МВС.

Прес-служба міністерства цитує радника міністра Станіслава Речинського, який каже, що слідчі вважають, що "до організації масових заворушень" в Одесі 2 травня причетні депутати Одеської міськради від партії "Родина" Сергій Бовбалан і Євген Хайкін.

За його словами, найближчим часом їм буде оголошено про підозру у вчиненні злочину, після чого обидва будуть оголошені в розшук.

Сергій Бовбалан категорично спростував звинувачення на свою адресу, заявивши, що перебуває вдома, де його легко можна знайти і не треба оголошувати у розшук.

"3 травня я направив заяву на ім’я начальника одеської міліції Катеринчука з вимогою, як депутат, щоб вони спростували свою заяву від 8 травня, що мене нібито затримано. S про те, що я нібито причетний. Поки відповіді не отримав. Ті відомості, що розповсюдила про мене міліція не відповідають дійсності", - заявив пан Бовбалан ВВС Україна.

Звинувачення на адресу депутатів партії він назвав "гоніннями".

"Це продовження каральної операції. Вони проводять каральну операцію і під шумок знищують їм неугодних. Це боротьба з інакомислення. Нічого нового вони не придумали. Якщо згадати історію партії "Родіна", то з 2008 року ми постійно піддаємося гонінням", - вважає Сергій Бовбалан.

Слід хлороформу

У понеділок в МВС сказали, що Будинку профспілок в Одесі, де 2 травня загинуло понад 40 осіб, було виявлено хлороформ - речовину, яка призводить до зупинки дихання. Саме від вдихання її парів могли загинути більшість жертв.

"Вдихання парів хлороформу - є відповідний висновок експертизи - призводить до зупинки дихання, що і відбулося в цьому випадку. 32 людини загинули не від високої температури, а в результаті ... зупинки серця і задухи", - зазначив керівник головного слідчого управління МВС Віталій Сакал.

Усього, за його даними, під час подій 2 травня в Одесі загинули 48 людей і було травмовано 250. Шестеро жертв загинули від вогнепального поранення, і 10 - внаслідок падіння з висоти.

Основних версій масових безладів у Одесі є чотири: провокації, замовлення екстремістських груп для дестабілізації ситуації в державі, замовлення одеської влади і міліції для дискредитації чинної влади, а також сутички футбольних уболівальників.

Основою, за словами пана Сакала, є провокації.

Раніше українські правоохоронці також казали, що до масових заворушень причетні колишні чиновники із оточення усунутого президента Віктора Януковича та громадяни іноземних держав.