Британське МЗС не коментуватиме заяву Чарльза

Чарльз Копирайт изображения Getty
Image caption Слова принца Чарльза спричинили дипломатичний переполох

У міністерство закордонних справ Великобританії відмовилися коментувати висловлювання принца Уельського Чарльза, який нещодавно порівняв президента Росії Володимира Путіна із Адольфом Гітлером.

Ті слова представника королівської родини обурили російську владу, і представники посольства країни зажадали зустрічі із британськими колегами для офіційних роз'яснень.

"Від Форін-офісу не можна очікувати коментарів з приводу повідомлень про приватні розмови", - заявив виконувач обов'язків директора департаменту Східної Європи британського МЗС Шон Маклеод на зустрічі із заступником посла Росії Олександром Крамаренком у четвер.

Принц Чарльз під час свого візиту до Канади порівняв президента Росії Володимира Путіна з Адольфом Гітлером.

Під час свого візиту до Канади принц Уельський, коментуючи у приватній розмові політику Росії щодо України і анексію Криму, зауважив: "І тепер Путін робить майже те ж саме, що робив Гітлер".

Сказану спадкоємцем британського престолу фразу підслухав і процитував таблоїд Daily Mail.

У прес-службі принца Чарльза журналістам Daily Mail відповіли, що не мають наміру коментувати приватну бесіду Його Високості.

Роздратовані і стурбовані

Від коментарів також відмовилися прем'єр-міністр Девід Кемерон і його заступник Нік Клеґ.

Раніше російський міністр культури Володимир Мединський заявив ВВС, що для Росії було б неправильно відповідати на зауваження принца, зроблені під час приватної бесіди.

Напередодні кореспонденти ВВС поговорили прес-секретарем російського президента Дмитром Песковим.

За його словами, Володимир Путін "не коментуватиме зараз" вислови принца Чарльза.

Оглядач ВВС з дипломатичних питань Бріджет Кендалл, яка працює в Москві, відзначає, що російська преса відреагувала на фразу Чарльза "вражаючим мовчанням".

Однак сам факт зустрічі дипломатів, на думку кореспондента, свідчить про те, що влада Росії роздратована і стурбована висловлюваннями принца значно більше, ніж може здатися на перший погляд.