В Україні - день тиші перед виборами

Копирайт изображения Getty

У ніч на суботу на Україні завершилася передвиборна агітація перед достроковими виборами президента і настав так званий "день тиші".

Від півночі суботи повністю заборонена передвиборна агітація, а комунальні служби повинні зняти розклеєні в публічних місцях передвиборні матеріали.

Вибори мають пройти в неділю, 25 травня. На пост президента претендує 21 кандидат.

Якщо переможця не визначать у першому турі, другий тур має пройти 15 червня.

Підготовку до голосування ускладнила ситуація на південному сході країни, де сепаратисти, які контролюють ключові адміністративні будівлі та виборчі комісії, раніше пообіцяли не допустити проведення виборів на території самопроголошених Донецькій і Луганській народних республік.

У п'ятницю лідер луганських сепаратистів Валерій Болотов попередив жителів регіону, що в день виборів на дільницях можуть бути вибухи: мовляв, їх хоче влаштувати Нацгвардія, щоб потім звинуватити проросійські сили у зриві виборів.

Станом на п'ятницю у Центрвиборчкомі заявляли, що в Донецькій і Луганській областях заблокована робота 20 із 34 окружкомів.

Раніше у Комітеті виборців України повідомили BBC Україна, що на Сході чинять значний психологічний тиск на голів окружкомів: їх викрадають і погрожують.

Наприклад, і досі невідомо, де перебуває Руслан Кудрявцев, голова окружної комісії №43 в Донецьку. У повідомленні Донецької обласної організації КВУ кажуть, що його викрали 22 травня.

На думку директора КВУ Олександра Черненка, на сході України не зможуть проголосувати близько 5% виборців.

У східних областях країни триває Антитерористична операція. Утім, як заявив напередодні глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко, в день виборів операція проводитися не буде.

"Наше завдання - забезпечити безпеку, миролюбний, прозорий шлях для всіх українців, щоб вони могли проголосувати", - сказав він.

У голосуванні на виборах президента вперше не візьме участі анексований Росією Крим. Водночас українські громадян, які проживають на півострові, можуть проголосувати в інших регіонах країни.

Копирайт изображения BBC World Service
Копирайт изображения BBC World Service