Штаб Тігіпка: дива не сталося

Сергій Тігіпко
Image caption Сергій Тігіпко планує відродити свою партію "Сильна Україна"

У виборчому штабі колишнього регіонала Сергія Тігіпка, який за даними екзит-полів не набрав і 5% голосів, у день виборів практично не було ажіотажу.

Брифінги проводилися лише раз на кілька годин, і більшість часу журналісти сиділи в інтернеті, пили чай з рогаликами і спілкувалися, чекаючи на вихід кандидата до преси. У розмовах не було чути англійської мови – це при тому, що західних кореспондентів в Україні нині, мабуть, найбільше за всю історію.

Єдина надія, яка, можливо, була в штабі Тігіпка, опиралася на останні перед днем голосування дані соціологів, які свідчили, що понад 15% виборців підуть на дільниці, так і не вирішивши остаточно, за кого голосувати.

Однак уже в обід в інтернеті почали з'являтися попередні дані екзит-полів, які натякали, що неочікуваний ривок уперед зробив не Тігіпко, а Олег Ляшко.

Про те, що ніхто в штабі не очікують чуда, стало зрозуміло з виступу Світлани Фабрикант, керівника передвиборчої кампанії Сергія Тігіпка.

Її основна теза зводилася до того, що через низьку явку виборців на Сході і Півдні її кандидат втратив багато голосів.

"Наша влада не змогла забезпечити можливість цим людям проголосувати", - сказала пані Фабрикант, додавши, що на дільниці не змогли прийти 5 млн виборців.

Припинити АТО

За півгодини після закінчення голосування у штабі з'явився сам Тігіпко. Судячи з його міміки та інтонацій, він був розчарований своїм результатом, але намагався це приховати. Соціологічні дослідження пророкували йому дещо вищі цифри, ніж показали екзит-поли.

Проте роздратування таки знаходило вихід: під час прямого включення в новини "1+1" він знервовано крикнув "Тихо!" на журналістів, гамір яких заважав йому почути запитання ведучої в навушнику.

Кандидат, який ще недавно представляв партію влади, поспішив запевнити телеглядачів, що визнає результати вибори, "якими б вони не були". І взявся критикувати владу за спробу силою розв’язати кризу на Донбасі.

Після цього Тігіпко став за трибуну, позад якої висів величезний синьо-жовтий банер з написом "Мир превыше всего", де продовжив антивоєнну риторику. Говорив при цьому українською.

Повторивши, що головне – це те, що Україна нарешті матиме легітимного президента, пан Тігіпко тут же натякнув, що "влада невипадково загострює ситуацію на Сході", розраховуючи виграти вибори за рахунок голосів Заходу і Центру.

На його думку, військові дії з проросійськими силами потрібно припиняти і сідати за стіл переговорів. На запитання журналістів, з ким саме на Донбасі має розмовляти уряд, чіткої відповіді не дав, згадавши про "лідерів громадської думки".

"З самого початку (у владі – Ред.) не слухали (Схід - Ред.), не йшли на переговори, не формували ту групу, яка б могла представляти регіон", - дорікнув він новому уряду.

Політик також сказав, що не збирається підтримувати нікого в другому турі, якщо раптом він відбудеться, не хоче йти в уряд, бо там не борються з корупцією, і виступає за дострокові вибори до парламенту.

Він також повідомив, що за півтора-два місяці планує провести установчий з'їзд своєї старої-нової партії – "Сильна Україна".