Чого чекає Майдан від Петра Порошенка

Перемога Петра Порошенка на дострокових президентських виборах вже здається вирішеною, хоча остаточні результати ЦВК поки не опублікував, але його вже вітають суперники та іноземні дипломати.

Політики та експерти сходяться в одному - українці покладають на пана Порошенка величезні надії і чекають виконання його обіцянок - в першу чергу вирішення проблеми на південному сході країни і забезпечення економічної стабільності в Україні.

"Мені не особливо подобається Порошенко - олігарх він і є олігарх", - каже киянка Наталія, відповідаючи на питання Російської служби Бі-бі-сі. При цьому вона зізнається, що все ж віддала за нього свій голос. "Вибирали з двох зол менше", - зізнається вона.

Подружня пара з української столиці - Світлана та Борис Андрейченко - також сказали, що голосували за Порошенка. "Я йому довіряю - він солідний і успішний бізнесмен, думаю, він зможе навести порядок в країні", - каже Світлана.

Її чоловік погоджується і додає, що якщо пан Порошенко з цим не впорається, то населення України "знає, що робити в цьому випадку", маючи на увазі недавню зміну влади в країні.

Залишки наметів майданівців досі займають центральну вулицю Києва Хрещатик і головну площу міста - Майдан Незалежності. Незважаючи на те, що ряди протестувальників рідшають з кожним днем, а на місці деяких наметів вже виникають стихійні автомобільні парковки, багато майданівці покидати свої місця не квапляться.

Розходитися рано

Однією з перших заяв соратника Порошенка Віталія Кличка, який, за попередніми результатами, лідирує в гонці за місце мера Києва, був заклик звільнити центр української столиці від наметів і барикад.

Якщо раніше самі мешканці наметів сходилися на думці, що свої місця вони повинні покинути якраз після виборів 25 травня, то зараз вони в цьому не так впевнені.

"Поки ще розходитися рано. Порошенко, начебто , здається нормальним, але, все-таки, треба трохи почекати і подивитися", - заявив майданівець Олег.

З ним згоден і його "сусід" по намету Андрій. Він додає, що нова влада повинна показати, що вона дійсно здатна розібратися з ситуацією в країні і не зраджувати ті ідеали, за які виступали протестувальники. Однак скільки саме потрібно вичікувати, майданівці не уточнюють.

Люди на майдані різні, є й такі, для кого площа і намети стали вже рідним домом, і йти їм просто нікуди, говорить інший майданівець Костянтин. Він вказує на намет з написами "Донецьк", "Луганськ" і "Краматорськ". "Це хлопці зі сходу, куди їм йти? Якщо вдома дізнаються, що вони тут робили, вони ж просто загинуть. Спочатку хай Порошенко там порядок наведе", - говорить він.

"Диво"

Перемогу пану Порошенку забезпечили люди, які втомилися від протистояння в країні і чекають різкого поліпшення ситуації, вважає український політичний аналітик Віктор Небоженко.

У розмові з Російською службою Бі-бі-сі пан Небоженко зазначив, що українці чекають від Порошенка "дива", тому що повірили в його обіцянки в найкоротші терміни врегулювати кризу на південному сході.

При цьому він погоджується, що країна втомилася від постійних протестів і чекає повернення до мирного життя, а, значить - Майдан пора згортати.

Інший експерт Леонід Тупчієнко також відзначає, що на Петра Порошенка покладають величезні надії. Він з часткою скептицизму дивиться на обіцянки кандидата і вважає, що головним його завданням має бути збереження Майдану.

"Я не маю на увазі ті залишки, які зараз у центрі міста. Я говорю про ідею Майдану - про те, за що боролися ці люди. Якщо вони відчують, що їх зрадили, то історія повториться. Майдан піде на третій круг", - заявив експерт.