Труханов офіційно став мером Одеси

Геннадій Труханов Копирайт изображения truhanov.od.ua
Image caption Геннадій Труханов обігнав Едуарда Гурвіца на понад 10% голосів

В Одесі офіційно оголосили результати виборів міського голови: Геннадій Труханов набрав 46% голосів і вже склав присягу на вірність українському народу.

У головного опонента пана Труханова Едуарда Гурвіца, згідно з офіційними даними, трохи більше 32% голосів.

Він звинуватив переможця виборів у фальсифікаціях і заявив, що оскаржуватиме результати у суді.

Геннадій Труханов, своєю чергою, заявив, що Едуард Гурвіц не вміє визнавати поразки.

Мир та спокій

Результати виборів в Одесі оголосили на позачерговій сесії міськради.

"Одеська міська виборча комісія Одеської області постановляє: перше, визнати обраним одеським міським головою Труханова Геннадія Леонідовича, висунутого шляхом самовисування. Друге, оприлюднити цю постанову через ЗМІ", - повідомив голова ТВК Олександр Ахмєров.

Спілкуючись із журналістами після закриття сесії, новообраний мер дав зрозуміти, що не має наміру обмежуватися півтора роками, на які його обрали одесити: "Це досить великий проміжок часу і зупинятися на ньому я не планую".

Він також сказав, що серед основних завдань бачить збереження миру та спокою у місті.

Щодо термінового скликання позачергової сесії, на якій його оголосили мером, Геннадій Труханов заявив, що це ініціатива міських депутатів, яку він повністю підтримує, адже "Одесі потрібен голова у такій непростій ситуації".

"Каруселі"

Депутати опозиційних сил на засідання не прийшли. А ввечері у вівторок в Одесі знову планують влаштувати мітинг проти результатів голосування.

Напередодні Едуард Гурвіц заявив про намір оскаржити результати виборів через суд. За його словами, ідеться про "масову фальсифікацію" - від "каруселей" до підкупу та шантажу членів виборчих комісій.

"Вся необхідна робота щодо оскарження сфальсифікованих результатів виборів міського голови ведеться. Ні в кого не повинно бути жодних сумнівів - у цьому питанні я буду максимально наполегливим і послідовним", - заявив пан Гурвіц.

Водночас Геннадій Труханов, колишній член Партії регіонів, заявив, що пан Гурвіц "ніколи не визнавав своєї поразки".