"Демократичний альянс" потрапляє до Київради

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Лідер партії "Демократичний альянс" Василь Гацько

Після перерахунку бюлетенів на низці дільниць й скандалу навколо "Демальянсу", партія таки може подолати 3% бар’єр.

За результатами підрахунку голосів на 1073 з 1082 дільниць Києва, до міської Ради проходить дев’ять партій.

"Удар" набирає близько 40%, Радикальна партія Олега Ляшка близько 9%, "Об’єднання Самопоміч" - понад 6,5%, майже стільки ж "Свобода", "Батьківщина" трохи більше 4%, "Громадянська позиція" близько 3,5%, "Нове життя" та "Єдність" трохи більше 3%, а партія "Демократичний альянс" долає бар’єр на сім тисячних відсотка.

Віталій Кличко обраний мером міста, набравши понад 56% голосів.

Скандал з Демальянсом

Наприкінці минулого тижня партія "Демократичний альянс" заявила, що внаслідок маніпуляцій під час опрацювання протоколів голосування її позбавили кількох десятих відсотка голосів, внаслідок чого вона не могла подолати 3% бар’єр для потрапляння у Київську міську раду.

З критикою маніпуляцій результатом виступив, в.о. президента Олександр Турчинов, новообраний президент Петро Порошенко та новообраний мер Києва Віталій Кличко.

В п’ятницю ввечері сотні активістів пікетували Солом’янську районну виборчу комісію з вимогою чесно підрахувати голоси.

Після перерахунку частини бюлетенів, за даними на ранок понеділка, партія набирає 3,007%. Саме таку цифру оприлюднив керівник партії Василь Гацько, ґрунтуючись на офіційних протоколах усіх десяти київських районних виборчих комісій.

Проте на сайті київської міської виборчої комісії досі не опубліковані остаточні результати виборів до міської ради за партійними списками.

Потрапляння партії Демократичний альянс до Київради дозволить їм мати двох депутатів.

Загальний склад Київради складає 120 депутатів, половина яких обирається за списками, а ще шістдесят депутатів – у мажоритарних округах.

Партія "Удар" за списками матиме близько 30 депутатів, "Самопоміч" та "Свобода" по 4-5 депутатів, "Батьківщина", "Громадянська позиція" та "Нове життя" по три, а "Єдність" та "Демальянс" - по два.

З урахуванням попередніх даних щодо результатів в мажоритарних округах, партія "Удар" сама зможе сформувати більшість у Київраді.