У НАТО обговорять, як реагувати на дії Росії

Проросійські бойовики Копирайт изображения AFP

Міністри оборони країн - членів НАТО вперше зберуться, щоб обговорити, які наслідки для безпеки у світі матимуть дії Росії щодо України.

Під час розмови в Брюсселі також йтиметься про те, як НАТО слід реагувати на ці дії.

Після того, як у березні Росія анексувала Крим, відносини між НАТО і Москвою стрімко погіршилися.

У понеділок посол Росії при Альянсі пригрозив, що Росія може відмовитися від договору про довготривалу співпрацю з НАТО.

Високопосадовець з НАТО розповів інформагенції AFP, що міністри оборони приймуть "фундаментальні рішення" щодо Росії, які у вересні представлять лідерам Альянсу на саміті в Британії.

Як повідомляють офіційні особи, у понеділок відбувся "чесний обмін думками" з російським послом при НАТО Олександром Грушком.

Країни - члени НАТО "підтвердили свою дуже стійку та ясну позицію щодо незаконної та нелегітимної анексії" Криму, сказала речниця Альянсу Оана Лунґеску.

"Вони дали чітко зрозуміти, що не визнають її, вони позитивно оцінили вибори в Україні як однозначний голос за єдність України і закликали Росію конструктивно налагоджувати стосунки з новообраним президентом", - сказала вона.

НАТО також закликає Росію "поважати її міжнародні зобов'язання, припинити потік озброєння через кордон, зупинити підтримку озброєних сепаратистів в Україні", - додала вона.

Пізніше пан Грушко розповів "Інтерфаксу", що Москва може відкликати Основоположний акт - договір про співпрацю - з НАТО і "вжити заходів військового характеру", якщо в східній та центральній Європі відбудеться масштабне розгортання військ Альянсу.

"Почекаємо і подивимося, що вирішать міністри", - сказав він.

Він також застеріг, що намагання НАТО розширити присутність на сході Європи може "відкинути Європу в дні холодної війни та гонки озброєнь".

Міністри НАТО, які зберуться в Брюсселі для дводенних переговорів, також говоритимуть про закінчення бойової місії в Афганістані та плани США тренувати і консультувати афганські збройні сили після 2014 року.