У Радбезі ООН негативно сприйняли проект резолюції РФ щодо України

Віталій Чуркін
Image caption Російський представник в ООН Віталій Чуркін у червні головуватиме у Раді Безпеки

Вночі з понеділка на вівторок 15 членів Ради Безпеки ООН за закритими дверима провели півторагодинну дискусію щодо проекту російської резолюції про ситуацію в Україні.

У понеділок Росія представила у Раді Безпеки ООН півторасторінковий проект резолюції щодо припинення насильства та створення гуманітарних коридорів на Сході України.

За словами представника Росії в ООН Віталія Чуркіна, під час дискусії у західних партнерів було так багато питань, що аби Росія на них відповіла, то засідання могло б затягнутися на тиждень.

"Ми ще не знаємо, які будуть наші подальші кроки з цією резолюцією", - заявив представник Росії Віталій Чуркін, якого цитує Reuters.

Росія з 1 червня головує у Раді Безпеки ООН.

Прохолодна реакція

"Були деякі позитивні відгуки від членів. Проте інші задавали стільки питань, що якби ми на них відповідали, то розмова затягнулася б на тиждень", - поскаржився представник РФ в ООН Віталій Чуркін.

Західні країни звинувачують Росію у підтримці проросійських повстанців на сході України, яка в свою чергу ці звинувачення відкидає.

"Ми маємо розуміти, що криза в Україні є питанням безпеки та політики, це не гуманітарна криза", - цитує Reuters посла Британії в ООН Марка Лайла Гранта.

Він разом зі своїм французьким колегою розповіли, чого бракує російському проектові резолюції щодо України.

"У тексті не було згадки про територіальну цілісність та суверенітет України, а також не вказане право України захищати свою територіальну цілісність", - заявив французький представник Франції Жерард Аро, вказавши на потребу окремого звіту ООН щодо гуманітарної ситуації в регіоні.

США вже назвали російський проект "лицемірним", адже в цей самий час озброєні бойовики та зброя надходять до України з Росії, а проросійські сепаратисти атакують нові об’єкти та беруть у заручники спостерігачів ОБСЄ.

"Якщо вони закликають до підтримки зменшення напруги та деескалації, було б ефективніше просто припинити так чинити", - заявила у Вашингтоні речник державного департаменту США Джен Псакі.

Як пише інформагенція AP, представник України в ООН Юрій Сергеєв назвав російську резолюцію "цинічною та аморально", адже РФ нещодавно окупувала та анексувала український Крим.

Він оцінив документ як "непотрібний", а Росію закликав виконувати женевські домовленості від 17 квітня й припинити постачати озброєння та бойовиків на Схід України.