Пекін в річницю подій на Тяньаньмень посилив заходи безпеки

Пекін Копирайт изображения Getty

Влада китайської столиці стягнула сили безпеки на площу Тяньаньмень у Пекіні, аби запобігти проведенню заходів, приурочених до 25-ї річниці жорстокого придушення студентських протестів на площі.

Заборонено не лише проводити пам'ятні акції, але також обговорювати і розповідати про розгін демонстрантів, в результаті якого загинули сотні людей.

Останніми тижнями були затримані десятки активістів та адвокатів, а іноземні ЗМІ попередили про "серйозні наслідки" публікацій про події на Тяньаньмень.

Керівники комуністичної партії Китаю неодноразово заявляли, що вважають розгін демонстрантів на Тяньаньмень правильним і законним, і не дозволяють обговорювати ті події в китайській пресі та у соціальних мережах.

В ніч з 3 на 4 червня 1989 року армійські підрозділи відкрили вогонь по демонстрантах, які вимагали політичних реформ. Були вбиті сотні людей.

Китайська влада називає ці протести контрреволюційними заворушеннями і не проводить жодних жалобних заходів.

Копирайт изображения AP
Image caption У Гонконгу ввечері у вівторок активісти провели молитву, а пізніше планують організувати мітинг
Копирайт изображения AFP
Image caption В ніч з 3 на 4 червня 1989 року, після шести тижнів протестів, армія відкрила вогонь по демонстрантах, вбивши сотні людей
Копирайт изображения AFP
Image caption Протести 1989 року на площі Тяньаньмень стали найбільшим повстанням проти комуністичного режиму з моменту заснування КНР 1949 року

За очікуваннями, у Гонконгу тисячі людей візьмуть участь у пам'ятних заходах у зв'язку з 25-ми роковинами розправи з протестувальниками на Тяньаньмень.

Групи активістів у Тайвані також відзначають роковини, вивісивши величезне зображення площі Тяньаньмень в момент розгону розгону.