У столиці оприлюднили офіційні результати виборів Київради

Порошенко, Кличко Копирайт изображения AFP
Image caption Команда Петра Порошенка та Віталія Кличка отримала більшість у Київраді

4 червня на десятий день після голосування Київська міська виборча комісія нарешті оприлюднила офіційні результати виборів депутатів Київради.

За офіційними даними, 3% бар’єр подолали дев’ять партій, проте "Удар" отримав більшість місць – 77 депутатів.

До київської міської ради входять 120 депутатів, одну половину з яких обирали за партійними списками, а іншу – в 60 мажоритарних округах.

Мером міста з результатом понад 57% став Віталій Кличко.

Вирішальні десятки голосів

Більше тижня районні та міська виборча комісії з великими проблемами підраховували голоси, подані за списки партій. За попередніми даними, до ради проходили вісім партій, а "Демократичний альянс" недобирав кілька сотень голосів до подолання бар’єру у 3%.

Проте після низки скандалів та перерахування голосів партія з перевагою у сім тисячних відсотка таки пройшла до Київради. Вирішальними стали голоси менше ста виборців

"Удар" набрав близько 40%, Радикальна партія Олега Ляшка близько 9%, "Об’єднання Самопоміч" - понад 6,5%, майже стільки ж "Свобода", "Батьківщина" трохи більше 4%, "Громадянська позиція" близько 3,5%, "Нове життя" та "Єдність" трохи більше 3%.

BBC Україна вже вказувала, хто проходить до Київради за партійними списками.

Мажоритарку взяв "Удар"

Результат партії "Удар" в мажоритарних округах став ще переконливішим. За офіційними даними, висуванці партії перемогли у 47 округах з 60.

В одному окрузі переміг свободівець Юрій Левченко, у двох округах виграли представники Демократичної партії Віталій Павлик та Сергій Кримчак, що керують юридичним центром та адвокатським об’єднанням "Правозахисник".

Самовисуванець Олександр Супруненко, який раніше був депутатом Блоку Черновецького, є директором ТОВ "Правозахисник".

Ще один самовисуванець Володимир Гончаров є регіональним директором ТОВ "Епіцентр К" родини секретаря Київради Галини Гереги.

Самовисуванець Вадим Столар є директором ТОВ "Київоблжитлобуд", Алла Шлапак була депутатом Блоку Черновецького, Дмитро Гордон є відомим журналістом, а Олександр Пабат у попередній раді очолював "ГАК" та входив до більшості на чолі з екс-мером Леонідом Черновецьким.

Самовисуванець В’ячеслав Непоп очолює комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд". Олександр Бродський очолює спілку підприємців Сузір’я, а Костянтин Яловий працює в оболонській адміністрації.