Путін каже, що готовий зустрітися з Порошенком у Нормандії

Путін Копирайт изображения AFP
Image caption Путін каже, що приєднання Криму не було анексією

Російський президент Володимир Путін в інтерв'ю французькому телеканалу TF1 і радіостанції "Європа-1" заявив, що готовий зустрітися з обраним українським лідером Петром Порошенком на урочистостях, присвячених 70-річчю висадки союзників у Нормандії.

За словами пана Путіна, у пана Порошенка "поки що руки не забруднені кров'ю", тому він має "унікальний шанс" налагодити діалог із сепаратистами на сході України.

На запитання французького журналіста про те, чи буде Володимир Путін працювати зі своїм українським колегою, якщо той буде перебувати під впливом США, президент Росії відповів: "Він може перебувати під впливом кого завгодно. За нього люди проголосували, і це його вибір, як будувати свою політику".

"Якщо він хоче перебувати під сильним впливом кого будь-кого, нехай перебуває", - додав він.

Сам Петро Порошенко заявив у Варшаві, що пообіцяє проросійським сепаратистам амністію і знайде спосіб провести дострокові регіональні вибори в Донецьку і Луганську.

У Варшаві він зустрівся з президентом США Бараком Обамою, який наголосив, що Вашингтон налаштований на довгострокову співпрацю з новою українською владою.

Про Крим

Під час інтерв'ю з Володимиром Путіним один з журналістів сказав, що російські війська анексували Крим. Пан Путін відкинув ці слова.

"Це помилка, що російські війська анексували Крим, російські війська нічого не анексували, - заявив він. - Російські війська перебували в Криму згідно з міжнародним договором про наявність там російської військової бази і дійсно допомогли жителям Криму провести референдум про свою незалежність і бажання приєднатися до Російської Федерації".

За його словами, Росія стурбована можливим наближенням НАТО до російських кордонів.

"Коли ми говоримо про Україну і військові блоки, то, звичайно, це не може не турбувати, тому що в цьому випадку, якщо, скажімо, Україна приєднується до НАТО, військова інфраструктура впритул підходить до російських кордонів. Ми не можемо бути до цього байдужі", - наголосив російський лідер.

У відповідь на запитання про можливість військового втручання Росії у сутичках в Україні пан Путін сказав: "Жодних російських армійських підрозділів або військових інструкторів на південному сході України не було і немає".

Росія, за його словами, також не має будь-яких намірів "анексувати або дестабілізувати південний схід України".

"Сьогоднішній українській владі потрібно налагодити діалог зі своїм власним населенням, і не за допомогою зброї, танків, літаків і вертольотів, а за допомогою переговорного процесу", - сказав президент РФ.