Лідери G7 застерегли Росію про нові санкції через Україну

Обама і Меркель Копирайт изображения AFP
Image caption Раніше лідери "Великої сімки" виключили зі свого кола Росію

Лідери країн "Великої сімки" на саміті в Брюсселі заявили, що готові запровадити нові санкції проти Росії через її дії в Україні.

У спільній заяві лідери G7 засудили Росію за порушення суверенітету України, яке триває.

Це перша зустріч лідерів провідних індустріальних країн світу після того, як вони відмовилися від формату G8 за участю Росії через анексію Криму.

У середу ввечері учасники саміту зібралися за обідом перед зустріччю.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон заявив, що очікує від "Великої сімки" рішучої підтримки України і заклику до Росії шукати дипломатичне вирішення конфлікту.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла, що Росію чекають нові санкції, якщо вона не припинить свої дії з дестабілізації ситуації на сході України.

Хоча президент Путін на саміті не присутній, пізніше в Парижі він проведе переговори один на один з деякими лідерами країн G7.

Жорсткіші санкції

"Ми готові активізувати адресні санкції і розглянути додаткові обмежувальні заходи проти Росії, якщо того потребуватиме ситуація", - йдеться у спільній заяві лідерів G7.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила: "Ми не можемо дозволити собі подальшу дестабілізацію України".

"Ми чітко дали зрозуміти, що ми хочемо продовжити наш триетапний підхід - підтримка України в економічних питаннях, переговори з Росією, а якщо у цих питаннях не буде прогресу - тоді залишається можливість санкцій, жорсткіших санкцій", - сказала пан Меркель.

Раніше президент США Барак Обама під час візиту до Польщі заявив, що засуджує "темну тактику" і агресію Росії на сході України. За його словами, подальші провокації з боку Москви будуть означати лише продовження ізоляції.

Візит Обами до Польщі приурочений до 25-ї річниці закінчення комуністичної ери в історії цієї країни.

"Після того, як було пролито стільки крові, щоб об'єднати Європу, як ми можемо дозволити темній тактиці XX століття встановлюватися в новому столітті?" - сказав Обама у своїй промові перед поляками у Варшаві.

Він знову наголосив, що США не приймають анексію Криму російською владою.

Президент також пообіцяв тверду підтримку всім країнам-членам НАТО, які відчувають загрозу з боку Росії.

Барак Обама зустрівся в Польщі також з обраним президентом України Петром Порошенком і запевнив його, що США налаштовані на довгострокову співпрацю з новою українською владою.

Пан Порошенко, у свою чергу, заявив, що незабаром після своєї інавгурації має намір представити план мирного врегулювання ситуації на сході України.