Аль-Сісі склав присягу президента Єгипту

Копирайт изображения Getty
Image caption Прихильники новообраного президента

Колишній головнокомандувач армією Абдул Фаттах аль-Сісі у суботу склав присягу президента Єгипту.

У травні він переміг на виборах, набравши, за офіційними даними, майже 97% голосів. Утім, частина єгиптян бойкотувала голосування.

Порядок під час церемонії, яка відбулася у Верховному конституційному суді, охороняли значні сили безпеки.

У липні минулого року відставний фельдмаршал усунув від влади ісламіста Мурсі та почав переслідувати організацію Брати-мусульмани, до якої належав усунений президент. Через це ісламісти закликали своїх прихильників бойкотувати вибори.

Ліберальні та світські активісти, зокрема рух 6 квітня, який відіграв значну роль в усуненні президента Хосні Мубарака у 2011 році, також уникали голосування на знак протесту проти утиску громадянських свобод.

Копирайт изображения AP
Image caption Минулого липня аль-Сісі усунув від влади президента Мурсі

Таким чином, явка на виборах склала менше 50%. Тим не менш, як очікують, багато людей прийдуть на площу Тахрір, щоб відсвяткувати перемогу Сісі.

Пану Сісі дісталася у спадок розділена і виснажена нація, каже кореспондент BBC у Каїрі Орла Ґверін.

На думку експерта, якщо екс-військовий упродовж року-двох не виправдає сподівань людей, то може зіткнутися з масовими протестами, як і його попередники.

У телевізійній промові після перемоги пан Сісі заявив, що пора "братися за роботу" і що "спільна праця і розбудова приведе нас до процвітання й заможності".

Серед викликів, які постали перед новим президентом, - економічні проблеми, загроза нової політичної кризи і боротьба з бідністю.

Більше ніж чверть єгиптян живуть за межею бідності - переважно це мешканці сільських районів країни.

Також є проблеми з безпекою: за останні 11 місяців через напади ісламістів загинули сотні силовиків.

Бойовики розпочали атаки у відповідь на переслідування Братів-мусульман, яких військові оголосили терористичною організацію. Понад 1400 ісламістів було убито, 16 000 - затримано.

У країни тривають процеси щодо учасників руху, багатьох засуджують до смертної кари.