Порошенко каже, що вогонь треба припинити вже цього тижня

Порошенко Копирайт изображения AP

Президент України Петро Порошенко на засіданні тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на сході України у неділю ввечері заявив, що вже цього тижня в Україні необхідно припинити вогонь.

У засіданні також взяли участь посол України в Німеччині Павло Клімкін, Спеціальний представник Генерального секретаря ОБСЄ Хайді Тальявіні та посол Росії Михайло Зурабов.

Зустріч відбулося наступного дня після інавгурації Петра Порошенка.

Мирний план, реалізацією якого має займатися контактна група, був узгоджений 6 червня у Франції на зустрічі зі світовими лідерами.

"Припинити вогонь"

"Ми маємо на цьому тижні припинити вогонь. Для мне кожен день, коли вмирають люди, кожен день, коли Україна платить таку високу ціну, є неприйнятним. Тому по-перше треба відновити роботу державного кордону України, для того, щоб гарантувати безпеку кожного громадянина України, який живе на Донбасі, незалежно від того, які політичні симпатії він має", - заявив президент України Петро Порошенко.

Петро Порошенко також запропонував проводити щоденні засідання тристоронньої контактної групи для опрацювання зробленого і координації подальших дій з реалізації плану мирного врегулювання на сході України.

Минулого тижня Петро Порошенком зустрівся в Нормандії з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом Росії Володимиром Путіним, де і було домовлено про план мирного врегулювання.

На сході України, значна частина якого перебуває під контролем озброєних сепаратистів, вже близько двох місяців триває антитерористична операція.