Аксьонов: гуманітарну допомогу Криму розікрали

Аксьонов Копирайт изображения Getty

Більшу частину гуманітарної допомоги, яку виділили Криму російські регіони, розікрали, повідомив "в.о. голови республіки" Сергій Аксьонов на засіданні кримської "Ради міністрів".

За його словами, зараз МВС і прокуратура Криму перевіряють те, як розподілялася на півострові гуманітарна допомога з Росії.

"Хочу сказати тим товаришам, у яких рука піднімається на гуманітарні вантажі в той період, коли важко республіці, - не те, що вони працювати не будуть, всі вони підуть під суд, а відповідальні чиновники залишать місце роботи", - цитує пана Аксьонова місцева інформаційна агенція "Крим-інформ".

Яку допомогу отримав Крим

Допомога Криму надходила з двадцяти російських регіонів. В основному на півострів везли медикаменти, продукти, дизельне паливо і техніку. Загальний обсяг гуманітарної допомоги, за підрахунками російського МНС, станом на кінець квітня становив 1800 т.

Крім того, в декількох регіонах Росії провадили збір грошей на допомогу півострову. Скільки всього вдалося зібрати коштів, невідомо, в ЗМІ з'являлися розрізнені дані. При цьому порядок цифр відрізнається сильно: від 7 млн рублів (більше 200 тис доларів) в Астраханській області й 16 млн у Мордовії до 150 млн в Білгородській області.

Ще 5 млн рублів зібрали російські сенатори та співробітники апарату Ради федерації; трохи більше 60 млн рублів виділив "Червоний хрест".

Перші відставки

Отримувачами гуманітарної допомоги з Росії були кримські міністерства охорони здоров'я, соціальної політики та освіти, а також асоціація медичних працівників і місцеве відділення "Червоного хреста".

Керівнику мінстерства охорони здоров’я Петру Михальчевському, а також його заступникам Таїрові Мусаєву та Юлії Чаловій пан Аксьонов ще в понеділок запропонував звільнитися за власним бажанням через проблеми з охороною здоров'я в Криму, в тому числі через ситуацію при розподілі гуманітарної допомоги.

Як повідомив пан Аксьонов, Петро Михальчевський вже написав заяву про звільнення.

Кілька кримінальних справ

На початку тижня про порушення при розподілі гуманітарної допомоги Криму повідомляла "віце-прем'єр Криму" Лариса Опанасюк. За її словами, бухгалтерський облік при цьому не вели, реєстр одержувачів не заповнювали, а потреби організацій-адресатів не враховувалися.

Повідомляється, що весь процес розподілу вівся безконтрольно. Продукти, техніка, медикаменти та паливо в різних районах півострова просто розкрадалися.

Приміром, невстановлені особи в Джанкойському районному центрі для дітей, сім'ї та молоді присвоїли собі продуктів на суму трохи менше 27 тисяч рублів (менше 800 доларів), а невстановлені особи, які діяли від імені "Червоного хреста", недопоставили в лікарні продуктів на 225 тисяч рублів (понад 6500 доларів).

Подібні порушення, за словами пані Опанасюк, виявили у Білогірському, Радянському, Ленінському, Чорноморському районах Криму і в місті Джанкої. Розслідується відразу кілька кримінальних справ за статтею "привласнення або розтрата".