Росія і НАТО розпочали військові навчання на сході Європи

Копирайт изображения Getty
Image caption Вояки НАТО на травневих навчаннях в Естонії

На території Калінінградської області проходять військові навчання російських збройних сил - одночасно з тренувальними операціями НАТО, які відбуваються в Балтії.

Російська влада назвала "проявом ворожості" активізацію НАТО в країнах Балтії і нарощування військової присутності біля її кордонів в період української кризи.

У квітні Північноатлантичний альянс призупинив військове та цивільне співробітництво з Росією через анексію Криму.

"Демонстрація ворожих намірів"

"Не можемо сприймати таке військове нарощування сил Альянсу поблизу кордонів з Росією інакше як демонстрацію ворожих намірів", - заявив заступник голови російського МЗС Володимир Тітов.

За його словами, це можна розцінити як порушення положень Основоположного акту про взаємовідносини між Росією і НАТО 1997 року.

Навчання російської сторони проходять за участі сил Балтійського флоту, Повітряно-десантних військ і Військово-повітряних сил Росії. Задіяно, зокрема, винищувачі-бомбардувальники Су-34, вертольоти Мі-24 і бомбардувальники Ту-22М3.

Щорічні військові навчання НАТО в країнах Балтії почалися 9 червня і триватимуть два тижні. У них візьмуть участь 4700 людей і близько 800 одиниць військової техніки.

У російському військовому відомстві кажуть, що чисельність людей і техніки, які беруть участь у маневрах, є порівнянною з обох боків.

У НАТО пояснюють необхідність навчань потребою підтвердити гарантії безпеки країн Північноатлантичного альянсу.

Міністр оборони Британії Філіп Хеммонд пояснив, що ситуація в Україні продовжує викликати велике занепокоєння міжнародного співтовариства, тому Лондон має намір і далі надавати підтримку східноєвропейським союзникам по НАТО.

Витрати на оборону

На вересень цього року НАТО запланувала вчення в Польщі, у яких братимуть участь близько 200 британських піхотинців та 7 000 американських і канадських військових.

Минулого тижня міністр оборони США Чак Хейгел закликав союзників по Альянсу збільшити військовий бюджет у зв'язку з українською кризою.

Багато європейських країн-членів НАТО скоротили витрати на оборону у відповідь на економічну кризу. Лише деякі з них відповідають вимогам НАТО виділяти на оборонні потреби мінімум два відсотки ВВП.

Уряди низки членів Альянсу насторожено ставляться до планів збільшення постійної військової присутності в Східній Європі, побоюючись, що Росія сприйме це як порушення угоди з НАТО 1997 року. Однак керівництво альянсу стверджує, що всі пропоновані кроки повністю відповідають цій угоді.