Силовики починають створення гуманітарного коридору на Донбасі

Гуманітарний коридор Копирайт изображения Reuters
Image caption Антитерористичний центр визначить блокпости для гуманітарного коридору

Антитерористичний центр СБУ розпочав підготовку до відкриття гуманітарного коридору для мирного населення, яке бажає виїхати із зони АТО.

Про це повідомила прес-служба СБУ. Відповідне доручення 10 червня дав президент Петро Порошенко.

Для забезпечення виїзду із зони АТО силовики склали план із п’яти пунктів.

Найперше, планується визначити блокпости, через які будуть безпечно переміщувати мирне населення. Також доручили забезпечити людей, які виїжджають, питною водою та медикаментами.

На кожному блокпосту призначать відповідальних осіб, які забезпечуватимуть законність та ефективність контролю переміщення людей та вантажів.

Силовикам доручили розповісти населенню про створення "рятівного коридору" та порядок перетину блокпостів.

Особливу увагу антитерористичний центр звернув на те, що на блокпостах будуть посилені перевірки, аби під виглядом мирних мешканців коридор не використали сепаратисти для виходу із зони АТО.

Доручення Порошенка

10 червня президент України Петро Порошенко доручив створити коридор для мирного населення, яке хоче виїхати з територій, де проводиться антитерористична операція.

"Для недопущення нових жертв у районі проведення антитерористичної операції президент України доручив керівникам силових відомств створити всі необхідні умови для мирного населення, яке бажає виїхати", - зазначила прес-служба глави держави.

Президент доручив уряду взяти на себе організацію перевезення людей із зони АТО та заходи з їх медичного обслуговування, розгорнути мережу мобільних пунктів для забезпечення населення питною водою, харчуванням і медикаментами.

Місцеві держадміністрації за участю органів місцевого самоврядування повинні разом з урядом розмістити людей, що прибувають з району АТО, наголошено у повідомленні.