Аваков: над міською радою Маріуполя підняли український прапор

Маріуполь Копирайт изображения AFP

Голова МВС України Арсен Аваков та Нацгвардія повідомляють, що сили АТО взяли під контроль ключові позиції сепаратистів у Маріуполі. Активна фаза антитерористичної операції триває - у місті були важкі бої між українськими силовиками і проросійськими бойовиками.

За словами пана Авакова, сили АТО затримали одинадцять противників. Над маріупольською міською радою підняли український прапор.

У Національній гвардії повідомили про чотирьох поранених українських вояків, один з них у тяжкому стані.

Про сутички на вулицях міста також повідомляють представники самопроголошеної "Донецької народної республіки".

У себе на Twitter "ДНР" опублікували відео, на якому видно військову техніку і чути гучні постріли.

Президент Петро Порошенко доручив голові Донецької обласної державної адміністрації Сергію Таруті тимчасово перенести офіс облдержадміністрації до Маріуполя.

Опорні пункти під контролем

За словами міністра внутрішніх справ, наступ почався о 4:50 ранку.

"Йде планова операція з ліквідації укріпрайону терористів ДНР на чолі з кримінальним авторитетом на прізвисько Чечен", - написав він у себе на Facebook.

В операції беруть участь підрозділи Національної гвардії України, спецпідрозділи МВС "Азов" і "Дніпро-1".

Блок-пости навколо Маріуполя забезпечують збройні сили, на одному з них затримали завантажений зброєю автомобіль, що намагався прорватися у бік Донецька, повідомив Арсен Аваков.

"Усі ключові опорні пункти терористів на цей час взято під контроль. Підбитий БРДМ, знищені снайперські точки терористів. Звільнені захоплені будівлі. Наразі триває знешкодження знайденого фугасного снаряду, який був закладений терористами на вулиці Георгієвській у центрі Маріуполя. На місці працюють спеціалісти вибухо-технічної служби", - повідомили на сайті Національної гвардії.

Арсен Аваков зазначив, що станом на 10 ранку ситуація у місті стабільна. Операція триває.

Водночас представники ДНР повідомили, що їхні сили у Маріуполі знищили БТР сил АТО.

"Очевидці стверджують, що в українських силовиків багато поранених", - написали на Twitter самопроголошеної "Донецької республіки".

Там також підтвердили штурм штабу ДНР. Повідомляють про сім тентованих КАМАЗів українського війська на навколишніх вулицях.

Інформації про кількість постраждалих з боку сепаратистів та мирних людей поки що немає.

Переїзд ОДА

Тим часом президент України Петро Порошенко доручив тимчасово перенести офіс облдержадміністрації до Маріуполя. Повідомлення про це з’явилось на сайті президента.

Таке розпорядження президент зробив голові Донецької обласної державної адміністрації Сергію Таруті.

"Завдяки героїзму українських військових у Маріуполі ситуацію у місті стабілізовано. У зв’язку з чим вважаю за доцільне перенести сюди роботу Донецької ОДА", - зазначив Петро Порошенко.

До виконання управлінських функцій на новому місці голова Донецької ОДА та службовці мають приступити вже сьогодні, підкреслив президент.

Бої за Маріуполь вже відбувалися на початку травня. Тоді Арсен Аваков повідомляв про 20 загиблих з боку противників і одного правоохоронця.