Газпром запровадив передоплату за газ для України

Газпром закриває кран Копирайт изображения Getty

Російський "Газпром" з 10:00 МСК (9 ранку за Києвом) перевів НАК "Нафтогаз України" на передоплату постачань газу, повідомляє російська компанія.

"Рішення прийнято з причини хронічних неплатежів "Нафтогазу України". Прострочена заборгованість компанії за поставлений російський газ становить $4,458 млрд: $1,451 млрд - за листопад-грудень 2013 року і $3,007 млрд - за квітень-травень 2014 року", - йдеться в повідомленні російської компанії.

Про те, що о 9-й ранку за Києвом вибігає крайній термін для врегулювання суперечки з Росією довкола ціни газу, раніше повідомили учасникитристоронніх переговорів у Києві, які завершилися під ранок понеділка без досягнення результату.

Російська делегація на чолі з головою "Газпрому" Олексієм Міллером відмовилася прийняти компромісну ціну 326 доларів за тисячу кубометрів газу, запропоновану європейськими учасниками переговорного процесу.

У грудні 2013 Росія знизила ціну на газ для України з 400 до 268,5 доларів за тисячу кубометрів після відмови колишнього президента Віктора Януковича підписувати угоду про асоціацію з ЄС.

Однак після того, як у результаті Євромайдану Янукович був усунений від влади, "Газпром" скасував знижку на газ, пославшись на те, що Київ ніяк не може розплатитися за попередніми боргами.

Українська влада неодноразово висловлювала готовність повністю розрахуватися з російською компанією, однак за ціною 286,5, а не 386,5 доларів.