Журналістів каналу "Звезда" передали російському аташе

Журналісти
Image caption Журналісти сказали, що не мають претензій

Представники Дніпропетровської облдержадміністрації передали помічнику військово-морського аташе Росії при посольстві в Україні двох журналістів російського телеканалу "Звезда", який курує міноборони РФ.

Євгена Давидова та Микиту Конашенкова три дні тому затримали на блокпосту на кордоні Донецької області.

У повідомленні на сайті Дніпропетровської ОДА сказано, що російських телевізійників затримали "за пропагандистську діяльність та викривлення фактів".

Затримані працівники, як повідомляє облдержадміністрація Дніпропетровської області, весь час перебували у готелі "Асторія" у центрі Дніпропетровська.

Під час процедури передачі журналісти зачитали офіційні заяви про те, що не мають претензій до представників облради та тих, хто їх затримав, а синці під очима отримали ще у Донецьку під час бійки у ресторані.

Російський дипломат Едуард Белашев своєю чергою заявив, що теж не має претензій до українського боку.

Заступник дніпропетровського губернатора Святослав Олійник зазначив, що російські телевізійники перебували у районах Донбасу, які контролюють сепаратисти.

Журналістів затримують і викрадають

На початку червня на блокпосту у Слов'янську затримали двох інших журналістів каналу "Звезда" - Андрія Сушенкова і Антона Малишева. Згодом їх також звільнили і доправили у Москву літаком російського міністерства оборони.

Раніше у Донецькій області затримали журналістів російського телеканалу LifeNews - СБУ звинуватила їх у сприянні тероризму, але згодом вислали з країни, пояснивши це зверненням послів країн-членів ООН та ОБСЄ.

У суботу Hromadske TV повідомило, що їхню журналістку Анастасію Станко затримали російські прикордонники у Луганській області. Згодом її звільнили.

6 червня у міністерстві внутрішніх справ повідомили про затримання в Ужгороді та примусове повернення до Росії групи російських журналістів "Першого каналу", які "діяли на Закарпатті за завданням спецслужб РФ та пред’являли посвідчення фінської телерадіокомпанії "МТВ-3".

На початку червня журналіст видання Insider Артем Чапай написав статтю про те, як його затримали представники АТО у Харківській області, і описав тортури над собою.

Про побиття у зоні АТО також заявляв російський журналіст Аркадій Бабченко.

Наприкінці травня у Луганській області викрали журналіста місцевого видання "Обзор" В'ячеслава Бондаренка, стрімера Максима Осовського, а також їхнього водія. Пізніше у міліції повідомили, що їх звільнили.

24 травня у селі Андріївка поблизу Слов'янська під час мінометного обстрілу загинули 30-річний італійський фоторепортер Енді Роккелі та його російський перекладач і правозахисник Андрій Миронов.

В Організації з безпеки і співробітництва у Європі також згадали про затримання 2 червня "самообороною" Сімферополя двох журналістів "Центру журналістських розслідувань", яких кілька годин били, а потім звільнили, а також про випадки затримання журналістів газет "Донбасс" та "Вечірній Донецьк".

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович засудила подібні випадки нападів та жорстокого поводження з представниками медіа, які не припиняються на сході та півдні України.