Представник президента в парламенті. Досьє

Руслан Князевич Копирайт изображения UNIAN
Image caption Представником президента в парламенті став 39-річний депутат Руслан Князевич

У вівторок Петро Порошенко призначив депутата від фракції "Батьківщина" Руслана Князевича представником президента України в парламенті.

Згідно з затвердженим у 2008 році положенням, представник президента в Раді представляє пропозиції глави держави під час розгляду законопроектів у залі та комітетах парламенту, бере участь у напрацюванні президентських законопроектів, інформує главу держави про хід і результати їх розгляду, представляє проекти законів авторства президента та його кадрові пропозиції у ВР.

"Організаційне забезпечення діяльності представника президента здійснює відповідний структурний підрозділ Секретаріату президента", - йдеться у цьому положенні.

Відносини новообраного президента з чинним парламентом мають кілька рівнів.

З одного боку, президент потребує підтримки парламентської більшості – як для здійснення необхідних кадрових призначень, так і для підтримки актів на виконання його передвиборчої програми.

З іншого боку, вже в інавгураційній промові пан Порошенко заявив, що є прихильником дострокового розпуску Верховної Ради.

Більше того, в понеділок президент, згідно з повідомленням його прес-служби, обговорив з керівниками фракцій Ради "координацію дій по проведенню дострокових парламентських виборів".

ВВС Україна пропонує біографічну довідку про новопризначеного представника президента у Раді.

До парламенту – з ЦВК

Руслан Князевич народився 28 червня 1974 року в Івано-Франківську. Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю юрист-міжнародник.

Після закінчення вузу протягом року працював помічником-консультантом депутата парламенту Михайла Рябця, а з 1997 року, коли пана Рябця призначили головою Центральної виборчої комісії, теж перейшов на роботу до ЦВК.

Там працював спершу помічником, потім главою служби, а згодом - першим помічником глави ЦВК.

З липня 2002 по лютий 2004 року очолював секретаріат Центрвиборчкому, а коли склад ЦВК було переформатовано, і комісію очолив Сергій Ківалов, то став одним з її членів.

24 листопада 2004 року був одним з меншості членів ЦВК, які не підтримали рішення комісії про обрання Віктора Януковича президентом України.

Після відставки Сергія Ківалова 8 грудня 2004 року пана Князевича обирають до нового складу комісії, який очолює Ярослав Давидович.

На парламентських виборах 2006 року входить до списку блоку "Наша Україна" під №9.

Згодом – разом з іншими опозиціонерами добровільно складає депутатський мандат, аби спричинити дострокові вибори Ради.

Після того, як ці вибори було оголошено, знову під дев’ятим номером входить до виборчого списку пропрезидентського блоку "Наша Україна – Народна самооборона". У парламенті шостого скликання був заступником голови фракції НУНС.

У вересні 2011 року стало відомо, що Руслан Князевич вступив до партії "Фронт змін" Арсенія Яценюка.

На парламентських виборах 2012 року увійшов до списку партії "Батьківщина" під номером 37. У чинному парламенті став секретарем комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Після усунення Віктора Януковича від влади, коли у парламенті почалася дискусія щодо внесення змін до Конституції України, Руслана Князевича обрали головою тимчасової спеціальної комісії з підготовки конституційних змін.