США відправляють до Іраку невеликий контингент

новини Копирайт изображения Reuters
Image caption В Іраку будуть американські військові

Близько 275 американських військових відправляються до Іраку для забезпечення безпеки посольства США в Іраку, повідомили в Білому домі.

Військові допоможуть здійснювати переміщення по столиці Іраку співробітників американської дипмісії та інших організацій.

Разом з тим Вашингтон заявляє, що готовий обговорити з Іраном методи боротьби з ісламістським радикальним угрупуванням "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІДІЛ).

Раніше президент Ірану Хасан Рухані заявив, що його країна готова надати допомогу сусідам в тій складній ситуації, в якій вони опинилися.

За деякими даними, переговори між Вашингтоном і Тегераном можуть початися на цьому тижні.

Формат, в якому може пройти обговорення ситуації в Іраку, поки неясний, говорять американські чиновники. Один з можливих варіантів - зустріч під час ядерних переговорів у Відні.

Якщо такий діалог дійсно почнеться, це стане найбільшим кроком вперед у відносинах двох давніх супротивників.

Ісламісти наступають

Копирайт изображения BBC World Service

Тим часом бойовики ІДІЛ продовжують захоплювати великі міста Іраку.

Сунітське екстремістське угруповання опублікувало в інтернеті фотографії страти військовослужбовців урядових військ.

На зображеннях, справжність яких поки не підтверджена з незалежних джерел, видно, як військових відводять і кладуть у рови перед розстрілом, є також фото після вбивства.

Представник іракської армії генерал-лейтенант Кассім Муссаві заявив, що фотографії достовірні і на них зображені події, що мали місце в провінції Салахуддін.

За деякими повідомленнями, військовослужбовці іракської армії деморалізовані. Вже були випадки, коли вони знімали з себе форму і ховалися від радикалів.