Вбивства в Кенії: бойовики напали на селян

Напад у Кенії Копирайт изображения Reuters
Image caption Попередній напад ісламістів стався в неділю

Щонайменше 15 людей вбили під час нового нападу ісламістських бойовиків поблизу прибережного кенійського міста Мпекетоні, повідомляє місцева поліція.

Вночі озброєні люди напали на два сусідніх села. Сомалійське угруповання Аш-Шабаат заявило Reuters, що це воно вчинило напад, і пообіцяло "продовжити діяльність в Кенії".

У неділю ці пов’язані з Аль-Каїдою бойовики напали на готелі та відділок поліції у цьому місті, вбивши щонайменше 48 людей.

У Аш-Шабаат заявили, що це помста за присутність кенійських військ у Сомалі та вбивства мусульман.

Кенія відправила війська до Сомалі в 2011 році, щоб допомогти слабкому уряду цієї країни боротися з бойовиками.

Нова тактика

"Минулої ночі ми знову напали на села полизу Мпекетоні", - сказав у вівторок речник угруповання Шейх Абдіасіс Абу Мусаб у коментарі Reuters.

Пізніше його процитувала AFP, сказавши, що бойовики шукали військовий персонал. За словами речника Аш-Шабаат, більшість убитих – поліцейські та чиновники з охорони природи.

Копирайт изображения BBC World Service

За даними місцевої влади, бойовики, перш ніж напасти на села, знищили телекомунікаційну систему, аби жителі не змогли забити на сполох.

Під час нападу в неділю бойовики вбивали переважно чоловіків, залишаючи багатьох жінок та дітей неушкодженими.

За словами кореспондента ВВС в Найробі Денніса Окарі, це нова тактика нападників.

Мпекетоні, яке розташоване поблизу острова Ламу, не є туристичним містечком. Схоже, що нападники не були зацікавлені в жертвах серед іноземців, додає кореспондент.

Після минулорічного нападу на супермаркет Westgate у Найробі – що стало найбільшою за кількістю жертв атакою Аш-Шабаат – угруповання наштовхнулося на шквал критики через убивства жінок і дітей.

Ймовірно, бойовики остерігаються відтоку своїх прихильників і тому змінюють стиль нападів, обираючи конкретних жертв, припускає кореспондент BBC.