Найбільший НПЗ Іраку опинився в центрі боїв

Ірак Копирайт изображения Reuters

Іракські військові заявили, що відбили напад ісламістів на найбільший нафтопереробний завод країни. Втім, за іншими повідомленнями, він досі перебуває під контролем бойовиків.

Армія Іраку повідомила, що 40 нападників вбиті. Однак ці заяви поки що не можна точно перевірити.

Водночас один із іракських посадовців повідомив агенції Reuters, що повстанці зайняли 75% НПЗ. Завод розташований у місті Байджі, за кількасот кілометрів на північ від Багдада.

Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі виступив з відеозверненням по телебаченню, закликавши іракців об'єднатися проти бойовиків.

Атака почалася рано вранці в середу, коли бойовики з кулеметів і мінометів обстріляли два з трьох входів на територію заводу. За деякими даними, їм також вдалося зайти на територію і знищити кілька нафтосховищ.

Повідомляється, що іракська армія відправила бойовий вертоліт. Він випустив ракету, що потрапила у нафтовий резервуар - він загорівся.

За останні кілька днів виробництво на цьому підприємстві згорнули, а всім іноземним працівникам порадили його покинути.

Нові авіаудари

Армія відновила авіаудари по позиціях бойовиків в інших іракських регіонах. Зокрема, надходила інформація про бої в місті Рамаді на заході Іраку.

Влада країни намагається повернути контроль над великою територією в провінціях Діяла і Салах-ед-Дін, раніше захопленою бійцями угруповання "Ісламська держава Іраку і Леванту", а також над провінцією Найнава з другим за значенням в Іраку містом Мосул.