Євроінтегратор Клімкін очолив МЗС. Досьє

Павло Клімкін Копирайт изображения AFP

Міністерство закордонних справ України очолив Павло Клімкін. За кандидатуру, запропоновану президентом України Петром Порошенком, проголосували 335 депутатів.

Павло Клімкін склав присягу на вірність українському народу у парламенті.

Він замінить на посаді Андрія Дещицю, який після усунення президента Віктора Януковича виконував обов'язки міністра закордонних справ та опинився минулого тижня в центрі дипломатичного скандалу, застосувавши ненормативну лексику щодо президента Росії Володимира Путіна.

До цього 46-літний Павло Клімкін, уродженець російського Курська, був послом України в Німеччині.

У 1991 році він закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики та космічних досліджень за спеціальністю фізика та прикладна математика.

Новий глава МЗС, який вільно володіє німецькою та англійськими мовами також встиг попрацювати секретарем посольства у Німеччині, радником-посланником посольства України у Великій Британії, радником Департаменту економічного співробітництва МЗС України з ядерної та енергетичної безпеки і директором Департаменту Європейського союзу МЗС України.

У квітні 2010 року Павло Клімкін став заступником міністра закордонних справ. Перебуваючи на цій посаді, пан Клімкін в інтерв'ю ВВС Україна в 2011 році назвав Угоду про асоціацію з ЄС однією із найважливіших для України.

"Це найбільш амбітна угода, яку колись мали Європейський Союз з третьою країною і Україна з Європейським Союзом. В цьому сенсі угода є своєрідною рамкою для реформ, які вже відбуваються зараз, і для реформ в майбутньому. І затримувати угоду - це значить, в якомусь сенсі, не встановлювати європейську рамку для реформ в Україні і таким чином негативно впливати на сам процес реформ", - сказав пан Клімкін.

У 2012 році, після того як угода була парафована, він був призначений надзвичайним і повноважним послом України у Федеративній Республіці Німеччина. Відмова української влади підписувати угоду з ЄС під тиском Москви призвела до масових протестів наприкінці минулого року - так званого "Євромайдану".

Пан Клімкін має дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посла України.

Володіє англійською та німецькою мовами, має базові знання французької і іспанської мови.

Одружений, має двох синів. У військовому квитку вказана національність – росіянин. Його сукупний дохід за 2013 рік 44 тис грн, родини - 537 тис. грн.

Його родина володіє двома квартирами в Києві на 50 і 164 квадрати та двома машинами.

Реакція на Клімкіна

Депутат Григорій Немиря, один із найближчих соратників екс-прем'єра Юлії Тимошенко:

"Я знаю Павла (Клімкіна - Ред.) з (часів нашої спільної - Ред.) роботи в уряді. Можу його охарактеризувати як професіонала. Але завжди треба пам’ятати, що професіональних якостей міністра і навіть абсолютно фахової роботи всього міністерства недостатньо для того, щоб досягати цілей зовнішньої політики або, в цьому контексті, політики європейської інтеграції. Тому я можу схвально відгукнутися про якості Павла, хочу побажати йому успішної роботи в міністерстві, але хочу порадити: без створення реальної дієвої політики інтеграції України до ЄС одна з цих основних ланок (МЗС - Ред.) навряд чи може бути успішною".

Депутат Леся Оробець:

"Президент несе відповідальність за закордонний напрямок. Він вільний робити кадровий підбір з тих людей, з якими йому комфортно працювати. Тому це не зняття Дещиці, це призначення Клімкіна. Йому ж я бажаю удачі. Тому що від його навичок як переговорника залежить, чи буде, що їсти у наших дітей, і чи житимуть довго ті, хто зараз відстоює нашу безпеку".

Депутат від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк:

"У мене рука не підніметься (голосувати за відставку - Ред.) першого міністра закордонних справ, який чесно сказав, хто є президент російської держави і нарешті пояснив, що Росія – це вічний стратегічний ворог України. Якщо наступний кандидат вийде на трибуну і, можливо, у м'якшій формі, можливо, використовуючи інший словниковий запас, скаже, що Росія – не стратегічний друг, а стратегічний ворог, і з нею треба боротися воювати, оскільки це агресор, я буду думати. Але зараз мені здається, що для президента є помилкою зараз чіпати Дещицю".