Порошенко планує підписати угоду з Євросоюзом 27 червня

Петро Порошенко Копирайт изображения AFP

Президент Петро Порошенко заявив, що 27 червня має намір підписати економічну частину угоди про асоціацію України з ЄС. Політичну частину документу прем'єр Арсеній Яценюк та лідери Євросоюзу підписали в березні.

Заяву про підписання цієї частини угоди президент Петро Порошенко зробив, представляючи нового міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який змінив на цій посаді Андрія Дещицю.

"Символічним є той факт, що Павло Анатолійович сьогодні очолює МЗС. Його подвійна відповідальність полягає в тому, що 27 червня мною буде поставлено підпис, і завершена процедура підписання угоди про асоціацію", - сказав пан Порошенко.

Економічна частина угоди передбачає входження країни до зони вільної торгівлі ЄС. Раніше Київ і Брюссель заявляли про намір підписати цей документ не пізніше 27 червня.

Днями у представництві ЄС в Україні заявили, що технічну підготовку до підписання Угоди про асоціацію незабаром завершать.

Крім того, рада ЄС завершила підготовку до підписання угод про асоціацію з Грузією та Молдовою. Усі ці угоди також мають підписати під час засідання Європейської ради 27 червня.

План з врегулювання

У четвер президент Порошенко також повідомив, що вже у п'ятницю, 20 червня, офіційно представить план з врегулювання ситуації на сході України.

"Ми очікуємо, що в дуже короткі терміни підтримку цього мирного плану продемонструють багато учасників цієї ситуації", - сказав президент

"Ми очікуємо, що будуть звільнені заручники, негайно будуть звільнені захоплені будівлі, ми очікуємо, що гарантіями безпеки жителів Донбасу скористаються велика кількість людей цього регіону" - додав він.

Децентралізація

Пан Порошенко наголосив, що його мирний план передбачає 14 політичних кроків, які оприлюднять найближчими днями.

Зокрема, він наголосив на важливості внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади.

Президент зазначив, що проект змін до Конституції спрямують на розгляд до Венеціанської Комісії.

"Ключовий елемент: президент добровільно відмовляється від можливості призначати голів облдержадміністрацій і райдержадміністрацій, проводяться дострокові місцеві вибори і обрані депутати формують місцеву раду, яка в свою чергу формує виконавчий комітет", - зазначив Петро Порошенко.

Він також вважає, що частина загальнодержавних податків повинна залишатись в розпорядженні місцевої влади.