Рада голосує по кадрових пропозиціях президента

Парламент Копирайт изображения AFP

У четвер парламент голосує щодо кадрових пропозицій президента Петра Порошенка. Можливий саморозпуск парламенту, про який говорили напередодні, обговорювати у четвер не планують.

В порядку денному, опублікованому на сайті, цих пунктів немає, але напередодні про це заявляли депутати парламенту.

Новим генеральним прокурором став Віталій Ярема, за якого проголосували 329 депутатів.

Павла Клімкіна призначили міністром закордонних справ.

Радник президента

Напередодні президент України Петро Порошенко звільнив Олега Махніцького з посади виконувача обов'язків генерального прокурора, відповідний указ опублікували на сайті глави держави.

"Звільнити Махніцького Олега Ігоровича від виконання обов'язків генерального прокурора України", - йдеться в тексті указу, оприлюдненого на сайті президента в середу.

Іншим указом Петро Порошенко призначив пана Махніцкого своїм радником.

Представник партії "Свобода" Олег Махніцький був призначений в. о. генпрокурора 24 лютого. За це рішення віддали голоси 373 депутати парламенту.

Оприлюдненими в середу указами президент України також призначив депутатів від "Батьківщини" Миколу Томенка та Ігоря Гриніва своїми позаштатними радниками.

Саморозпуск?

У середу у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про саморозпуск парламенту і дострокове припинення його повноважень. Президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від парламенту такого кроку.

Дострокові вибори - одна з вимог учасників Майдану.

Постанову зареєстрували лідер фракції "УДАР" Віталій Ковальчук, позафракційний Олег Ляшко, лідер фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв та лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

Крім того, ще раніше Петро Порошенко запровадив посаду уповноваженого президента з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях та призначив на неї депутата від "УДАРу" Ірину Геращенко.

Пані Геращенко, згідно з текстом указу, представлятиме позиції глави держави зокрема з питань деескалації напруги на сході України та впровадження мирного плану президента.

Раніше у середу президент вніс до Верховної Ради проекти постанов про призначення першого віце-прем'єра Віталія Яреми на посаду генерального прокурора, а посла України в Німеччині Павла Клімкіна - на посаду міністра закордонних справ.