Генпрокурор, який пройшов "чистилище Майдану". Досьє

Ярема Копирайт изображения AFP

Новим генеральним прокурором України став Віталій Ярема. У Верховній Раді за нього проголосували 329 депутатів.

Подання щодо призначення пана Яреми на посаду генпрокурора зачитав у парламенті президент Петро Порошенко.

"Був суддя, адвокат, вирішив зупинитися на правоохоронній діяльності. Ярема - досвідчений захисник прав людей, пройшов через чистилище Майдану. Якщо ви даєте згоду на призначення Яреми на посаду генпрокурора, то впевнений, що сьогоднішній день стане чорним днем для злочинності", - заявив Петро Порошенко.

Напередодні президент Петро Порошенко звільнив Олега Махніцького з посади виконувача обов'язків генерального прокурора.

Призначений у лютому цього року першим віце-прем'єром пан Ярема народився в Київській області і навчання в Академії внутрішніх справ України за спеціальністю "правознавство".

В 1999 році він став першим заступником начальника Головного управління карного розшуку МВС України. у 2003 році очолив управління боротьби з організованою злочинністю МВС України.

З 2005 по 2010 роки очолював Головне управління МВС України в Києві.

З 2012 року депутат Верховної Ради. Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Очолював тимчасову слідчу комісію, яка займалась розслідуваннями фактів нападу на представників ЗМІ.

Пан Ярема є генерал-лейтенантом міліції у відставці.

Новий Генпрокурор одружений. Має трьох дітей.

Іноземних мов не знає. Заробив за минулий рік 361 943 грн, родина задекларувала – 252 400 грн.

Нерухомості не зареєстровано. У власності родини – квартира у Києві, гараж та погріб.

У пана Яреми зареєстрований один легковий автомобіль і два вантажних.

Депутати про Ярему

Віктор Чумак

"Потрібна зміна генпрокурора чи не потрібна – це вирішувати президентові. А щодо кандидатури Яреми, то я поважаю його як професіонала. Але річ у тому, що йому доведеться наглядати за людьми, з якими він колись дружив, працював. Потенційний конфлікт інтересів налице. По-друге, я взагалі вважаю, що людина з системи прокуратури, МВС і таке інше не може змінити саму систему. Він працював там, у нього є професійні деформації, системні деформації, і він працює на те, щоб ця система збереглася у тому вигляді, до якої він звик. Тому я особисто вважаю, що прокуратуру повинен очолити адвокат. Тобто людина, яка з протилежного боку знає роботу цієї інституції. Але я голосую за призначення Яреми – я підтримую лінію президента. Але це моя думка, і я донесу її до президента".

Юрій Сиротюк

"Ярема є віце-прем’єром, який відповідає за координацію силових органів і проведення АТО. Коли ми починали АТО, терористи захопили управління СБУ в Луганській області і частину міста Слов'янськ. Після того як ми "успішно" три місяці ведемо АТО, терористи захопили всю Донеччину і Луганщину і тисячі кілометрів державного кордону. Відповідно, я хотів би почути, що відбувається – саботаж, диверсія, зрада, - що ми не можемо сім мільйонів українців звільнити з заручників. Після цього я робив би для себе якісь висновки щодо голосування за Ярему. Тому що не може людина кинути шмат роботи, на інший перейти без політичної відповідальності".

Олег Тягнибок

"Махніцькому треба дати можливість завершити найрезонансніші провадження, які він відкрив. Тим більше, що більшість з них вже підготовлені до подачі до суду. Але це є воля президента, це його повноваження".