Канада запровадила нові санкції проти Росії через Крим

Стівен Харпер і Арсеній Яценюк Копирайт изображения AP
Image caption Стівен Харпер і Арсеній Яценюк у березні

Канада оголосила про запровадження додаткових економічних санкцій і про заборону на в'їзд до країни 11 громадянам Росії й України, причетним до анексії Криму Російською Федерацією.

Як сказано в заяві прем'єр-міністра Канади Стівена Харпера, особи, які потрапили до списку санкцій, своїми діями доклалися до порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Під дію канадських санкції потрапила також одна компанія.

"Міжнародне співтовариство стурбоване незаконною окупацією Росією півострова Крим і провокаційними військовими діями", - заявив Стівен Харпер, додавши, що Канада повністю підтримує запропонований українським президентом Петром Порошенком план мирного врегулювання на сході України.

Санкції проти російських і українських офіційних осіб і компаній, причетних до анексії Криму і розпалювання сепаратизму на сході України, запровадили також США, Європейський Союз і Австралія.

Третя хвиля санкцій

На початку травня Канада оголосила про санкції щодо 16 компаній, більша частина з яких пов'язана з ім'ям близького до Володимира Путіна бізнесмена Геннадія Тимченка. Тимченко був раніше внесений до списків людей, проти яких запровадили санкції уряди США і Канади.

Через два тижні Канада розширила економічні санкції і ввела заборону на в'їзд в країну для шести українців і шести росіян.

До того списку санкцій Канади увійшли, в числі інших, начальник російського Генштабу Валерій Герасимов, один із лідерів сепаратистів на сході України Ігор Стрєлков, а також заступники голови Держдуми - Сергій Неверов і Людмила Швецова (обидва - з "Єдиної Росії").

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Близький до Путіна бізнесмен Геннадій Тимченко внесений до списку санкцій США і Канади

Серед українських громадян, щодо яких були введені санкції, - самопроголошений "народний губернатор" Луганської області Герман Прокопів, лідери самопроголошеної "Донецької народної республіки" Андрій Пургiн і Денис Пушилін, а також один з лідерів "Народного ополчення Донбасу" Сергій Циплаков.

Хто увійшов до нового, ще більш розширеного списку санкцій, введених Канадою, поки невідомо.

"Чорні списки" Австралії та ЄС

Санкції проти нищки російських та українських офіційних осіб і компаній у розпал кризи в Україні ввели також США, Євросоюз і Австралія.

У четвер в Австралії набули чинності санкції проти 50 росіян і українців та 11 підприємств, запроваджені на знак підтримки територіальної цілісності та державного суверенітету України.

Копирайт изображения AP
Image caption Серед українських громадян, щодо яких введено санкції, - лідер самопроголошеної "Донецької народної республіки" Денис Пушилін

У числі тих, щодо кого діють австралійські санкції, - екс-президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, один із лідерів сепаратистів на сході України Ігор Стрєлков (Гіркін), депутати Олена Мізуліна та Олексій Пушков, помічники президента Росії Владислав Сурков та Андрій Фурсенко.

Iдеться про фінансові санкції, а також заборону на в'їзд на територію Австралії.

В аналогічний список Євросоюзу також включені не тільки окремі особи, а й компанії.

Серед людей, які потрапили до списку санкцій ЄС, - самопроголошений "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов, очільник самопроголошеної "міліції" Горлівки Ігор Безлер ( на прізвисько "Біс"), голови виборчкомів самопроголошених ДНР і ЛНР Роман Лягін та Олександр Малихін. У списку фігурують також прокурор Криму Наталія Поклонська і прокурор Севастополя Ігор Шевченко.

До європейського списку санкцій увійшли також дві компанії - "Чорноморнафтогаз" і "Феодосія".