Путін пропонує скасувати постанову про використання ЗС Росії в Україні

Копирайт изображения AFP

Президент РФ запропонував Раді Федерації скасувати постанову, яка дозволяла Росії використовувати свої війська на території України. Про це у вівторок заявив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Володимир Путін хоче, щоб сенатори скасувати свою постанову від 1 березня 2014 щодо використання російських Збройних сил у зв'язку з початком тристоронніх переговорів з врегулювання ситуації в східних регіонах України.

Про це заявив прес-секретар голови Росії Дмитро Пєсков, якого цитує російська агенція "ИТАР-ТАСС".

У вівторок пан Путні направив відповідний лист на адресу голови Ради Федерації Валентини Матвієнко. Після цього він відправився із запланованим робочим візитом до Відня.

Згода президенту

Постанова РФ Росії від 1 березня надавала "згоду президенту Російської Федерації на використання Збройних сил РФ на території України до нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні".

Тоді цю постанову затвердили після звернення президента РФ "виходячи з інтересів безпеки життя громадян Російської Федерації, співвітчизників і особового складу військового контингенту Збройних сил Російської Федерації, що дислокується у відповідності з міжнародним договором на території України (Автономна Республіка Крим)".

Рада Федерації планує розглянути президентське звернення щодо скасування постанови в середу.

Напередодні президент України Петро Порошенко офіційно запропонував російській стороні направити своїх інспекторів у складі наглядової місії ОБСЄ на схід України, щоб упевнитися в припиненні вогню у регіоні.