Порошенко розраховує на безвізовий режим з ЄС у 2015

Президент України Копирайт изображения AP
Image caption Президент України здійснює дводенний візит до Страсбурга і Брюсселя, де на саміті ЄС 27 червня підпише угоду про асоціацію

Президент України Петро Порошенко у виступі перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі підтвердив, що у п'ятницю підпише економічну частину Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, і висловив надію на те, що угода про безвізовий режим між ЄС та Україною набуде чинності вже з 1 січня 2015 року.

Він повідомив, що сепаратисти на сході постійно порушували оголошене Києвом в односторонньому порядку перемир'я, але додав, що після телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним у нього виникла надія на поліпшення ситуації.

"Подивимося, що станеться завтра. Ми скористалися припиненням вогню для того, щоб відновити постачання водою і енергією Донецька, де у людей не було води вже 10 днів", - додав президент України.

Петро Порошенко ще раз наголосив, що головним пріоритетом його уряду є відновлення в Україні миру.

За словами українського президента, Росія зробила недостатньо для підтримки плану мирного врегулювання кризи в східних областях.

"На жаль, досі підтримка (з Москви - ред.) була недостатня", - заявив Петро Порошенко під час виступу на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Співпраця в розслідуваннях

За словами президента, Україна підтримує ініціативу міжнародного розслідування розстрілів у Києві 18-20 лютого і загибелі людей в Одесі 2 травня, заявляє президент Петро Порошенко.

"Ми готові до відкритої співпраці (з Радою Європи - ред.) для того щоб увесь світ прозоро переконався, що винні в цих трагедіях будуть притягнуті до відповідальності", - сказав президент України на сесії ПАРЄ у Страсбурзі.

29 травня - після перемоги на президентських виборах - Петро Порошенко і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд обговорили питання активізації роботи міжнародної експертної комісії з розслідування обставин застосування сили проти демонстрантів на київському Майдані в лютому і в Одесі 2 травня.

Крім того, 6 червня під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент Порошенко звернувся по допомогу до німецьких фахівців з проведення токсикологічної експертизи, щоб розслідувати події в Одесі 2 травня, де внаслідок сутичок і пожежі в будинку профспілок загинули 48 людей, а ще 247 постраждали.

Слідство в Україні встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.