Ірак отримав російські винищувачі для боротьби з повстанцями

Копирайт изображения
Image caption Міністерство оборони Іраку каже, що російські літаки будуть допомагати у боротьбі з повстанцями

Ірак стверджує, що отримав першу партію винищувачів, замовлених у Росії для боротьби з повстанцями із угруповання Ісламська держава Іраку та Леванту (ІДІЛ).

Міністерство оборони повідомило, що упродовж "трьох-чотирьох днів" до служби приступлять п'ять літаків Су-25.

Повстанці контролюють значні території на півночі і заході країни. Упродовж останніх трьох тижнів вони здійснили серію потужних наступальних атак.

У суботу влада Іраку заявила, що повернула контроль над великим містом Тікріт, але повстанці це заперечують.

Як повідомило державне телебачення, під час операції загинуло 60 бойовиків, і урядові сили вже готуються до наступу на північ - до захопленого повстанцями міста Мосул.

Повстанці підтверджують факт бою за Тікріт, але заявляють, що самі переслідують залишки іракської армії, з чого напрошується висновок про її поразку.

Копирайт изображения Reuters
Копирайт изображения
Image caption За деякими даними, по місту Мосул було нанесено кілька авіаударів

Російські літаки та американські дрони

Міністр оборони Іраку заявив, що угода з Росією має на меті "поліпшити ударну силу військової авіації та інших підрозділів у їх боротьбі з тероризмом".

Як повідомляється, сума угоди склала 500 мільйонів доларів.

Повітряні сили Іраку відчували труднощі у боротьбі з бойовиками, наприклад, за деякими повідомленнями, їй не вистачало певних снарядів повітря-земля.

Військові джерела повідомили, що наступ на Тікріт - головне місто сунітів - координувався з американськими військовими радниками.

У США заявили, що хоча в Іраку присутні їхні безпілотники і 300 військових, але останні лише допомагають уряду і не беруть участі у боях.

Тим часом шиїтський Великий аятола закликав до вівторка призначити прем'єр-міністра, що могло би посприяти розв'язанню конфлікта.

У цей день відбудеться засідання новообраного парламенту, і аятола Алі аль-Сістані просить до того часу узгодити основні кандидатури.

Чинний прем'єр Нурі Малікі хоче залишитися на посаді на третій термін, але в країні багато хто вважає, що саме він посприяв нинішній кризі через свою політику, яка схилила суннітську меншість на бік екстремістів з ІДІЛ.