Проти Саркозі офіційно почали розслідування

Копирайт изображения REUTERS

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі підозрюють у зловживанні службовим становищем. Він називає розслідування політично мотивованим.

У понеділок стало відомо, що 59-річного екс-президента затримала поліція. Це перший такий випадок в історії Франції. Після 15-годинного допиту пан Саркозі постав перед судом, після чого підозрюваного звільнили.

Аналогічне розслідування розпочато і щодо адвоката екс-президента Тьєррі Ерцога та судді Жильбера Азібера. Ще один підозрюваний - суддя Патрік Сассус - ще не постав перед судом.

Процедура офіційного розслідування передбачає, що суддя має визначити, чи існує достатньо доказів для висунення звинувачення. Цей крок найчастіше, хоч і не завжди, призводить до відкриття судового процесу.

Зловживання службовим становищем у Франції карається ув'язненням на строк до п'яти років і штрафом у 500 000 євро.

Адвокат пана Ерцога заявляє, що справа збудована лише на "записах телефонних розмов... законність яких буде оскаржуватися".

Незаконне фінансування

Нинішнє розслідування постало зі справи про незаконне фінансування виборчої кампанії 2007 року. Пана Саркозі тоді підозрювали в тому, що він отримував гроші у лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Тепер же слідчі з'ясовують, чи обіцяв пан Саркозі судді Азіберу престижну посаду в Монако в обмін на інформацію про те розслідування.

Існують підозри, що екс-президента хтось попередив про прослуховування його телефону в рамках "справи Каддафі".

Ніколя Саркозі хоче балотуватися на пост президента у 2017 році, і нові звинувачення можуть завадити його амбіціям.

Сам пан Саркозі наполягає, що всі звинувачення проти нього політично мотивовані.

Прихильники екс-президента зауважують, що нові повороти в розслідуванні трапляються саме тоді, коли він намагається повернутися в політичне життя.