Верховна Рада затвердила нового міністра оборони України

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Валерій Гелетей очолював Держуправління охорони за часів президента Ющенка

Український парламент підтримав кандидатуру Валерія Гелетея, якого запропонував президент Петро Порошенко.

За це рішення проголосували 260 депутатів.

Кандидатуру пана Гелетея висунув і особисто представив у Раді президент Петро Порошенко.

"Армії потрібен керівник, який розпочне невідкладні реформи. Армії потрібен новий командувач, який не тільки вчився воювати, а й воював сам. Я впевнений, що генерал-покловник Гелетей виправдає вашу довіру", - заявив президент.

Перед цим депутати звільнили з посади в. о. міністра оборони Михайла Коваля. За таке рішення проголосували 327 депутатів.

Петро Порошенко повідомив, що призначає пана Коваля заступником секретаря РНБО.

Також президент поінформував парламент про те, що призначив головою Генштабу генерал-лейтенанта Віктора Муженка. В адміністрації президента силовий блок буде координувати Юрій Косюк - ще одне нове призначення Порошенка.

Юрій Косюк, за даними Forbes, входить у десятку найбагатших людей України.

У 2007 році він заснував агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт", який, зокрема, виготовляє курятину.

Рішення замінити низку силовиків в АП пояснили тим, що силовий блок в умовах військової операції "потребує посилення та серйозного, комплексного і системного реформування".

"Сьогодні ми потребуємо рішучості та професійності військових для ефективних дій в зоні АТО", - наголосив пан Порошенко.

Ключові проблеми

Президент назвав ключовими проблемами Збройних сил, які сьогодні потребують вирішення, підвищення боєздатності армії та забезпечення її матеріально-технічними ресурсами.

Також він обіцяє боротися з корупцією в армії. "Я наполягатиму на очищенні армії від крадіїв та хабарників. Всі корупціонери в погонах мають відповісти перед законом", - заявив Петро Порошенко.

У 2007-2009 роках, за часів президентства Віктора Ющенка, Валерій Гелетей керував Управлінням державної охорони України. Ця структура забезпечує охорону низки посадових осіб та органів державної влади.

2 березня 2014 року в. о. президента Олександр Турчинов знову призначив його головою УДО.